Здоров'я дитини 2-3 років

25 Січня 201601:46

Чим старше стає малюк, тим з великою кількістю різних випробувань доведеться зіткнутися його імунітету. Здоров'я дитини 2-3 років – важлива тема, яка заслуговує особливої уваги.

ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ 2-3 РОКІВ. ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ 

Проблеми зі здоров'ям у дітей часто мають соціальний і медичний характер. У малюків, які часто хворіють, порушується графік щеплень через погане самопочуття, вони не відвідують дошкільні установи, а батьки вимушені пропускати роботу і залишатися вдома з крихіткою. Які ж малюки вважаються такими, які часто хворіють? Як правило, це діти:

– до року, які хворіють ГРЗ частіше, ніж 4 рази на рік;

– від 1 до 3 років, які хворіють більше 6 разів на рік;

– 3-5 років, які хворіють більше 5 разів на рік;

– старше 5 років, які хворіють більше 4 разів на рік.

Іноді буває, що дитина хворіє не тільки часто, але і тривало – більше 10-14 днів займає одужання від ГРВІ.

Існує декілька причин того, чому дитина часто хворіє:

– низький рівень санітарної культури вдома, правильний догляд за дитиною, відсутність загартовування, фізкультури або масажів, неправильне харчування і режим;

– низький рівень благополуччя сім'ї;

– початок відвідин садків дітками ранньої вікової категорії;

– порушення екологічної ситуації, які сприяють розвитку ГРВІ;

– неправильне використання різних лікарських препаратів або дуже тривале і необґрунтоване використання жарознижуючих і антибіотиків.

 

ІМУНІТЕТ ДИТИНИ. ЯК ПІДВИЩИТИ 

З моменту, коли ви з'ясували, що ваш малюк підхоплює ГРЗ частіше 5 разів на рік, виникає логічний вивід, що в організмі малюка щось працює не так, як повинно, а саме – імунітет дитини. Як підвищити імунітет в такому разі? Важливо почати профілактичні заходи, які підвищать і укріплять імунітет малюка. Позитивний результат дає вітамінотерапія зі збалансованим харчуванням. Важливо якомога раніше виявити і почати лікувати захворювання ЛОР-органів хронічного типу: тонзиліт, аденоїди, синусит, гайморит, фронтит. Також досить дієвою профілактикою хвороб є загартовування. Існує 3 види загартовування:

– повітрям (повітряні ванни);

– сонцем (сонячні ванни);

– водою (водні процедури).

Головне в цій справі – не переборщити. Пам'ятайте про те, що процес загартовування будується на перепаді температур, і дуже важливо стежити за тим, щоб малюк не перегрівся або не переохолоджувався. Зазначимо, що батькам таких «слабеньких» малюків необхідно обов'язково проконсультуватися з педіатром і алергологом-імунологом, адже організм дитини ще досить крихкий, і самостійним лікуванням можна принести малюкові більше шкоди, ніж користі.

 
ДИТИНА І ЛІКИ 

Дитина і ліки – тема дуже складна і специфічна. Звичайно ж, ідеальна відповідь на питання «які ліки давати дитині» – ніяких. Але що робити, якщо дитина часто хворіє? По-перше, не займайтеся самолікуванням. Якщо у малюка піднялася температура, він кашляє або у нього є інші симптоми – зверніться до лікаря. Якщо ж ви вирішили купити ліки самостійно, обов'язково звертайте увагу на вікове обмеження і спосіб застосування. Не давайте дитині дорослі ліки – вони можуть тільки нашкодити.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 76
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше