Здоров'я дитини

25 Січня 201600:16

Здоров'я дитини – річ досить крихка. На жаль, у наш час рідко буває так, що карапуз практично не хворіє і відрізняється міцним імунітетом.

 

 ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ'ЯМ У ДІТЕЙ

Проблеми зі здоров'ям у дітей часто мають соціальний і медичний характер. У малюків, які часто хворіють, порушується графік щеплень через погане самопочуття, вони не відвідують дошкільні установи, а батьки вимушені пропускати роботу і залишатися вдома з малюком. Які ж малюки вважаються такими, які часто хворіють? Як правило, це діти:

– до року, які хворіють ГРЗ частіше ніж 4 рази на рік;

– від 1 до 3 років, які хворіють більше 6 разів на рік;

– 3-5 років, які хворіють більше 5 разів на рік;

– старше 5 років, які хворіють частіше ніж 4 разів на рік.

Іноді буває, що карапуз хворіє не тільки часто, але і тривало – більше 10-14 днів займає одужання від ГРВІ.

 ЧОМУ ДИТИНА ЧАСТО ХВОРІЄ?

Існує декілька причин того, чому дитина часто хворіє:

– низький рівень санітарної культури вдома, неправильний догляд за дитиною, відсутність загартовування, фізкультури або масажів, неправильне харчування і режим;

– низький рівень благополуччя сім'ї;

– початок відвідин садків дітками ранньої вікової категорії;

– порушення екологічної ситуації, які сприяють розвитку ГРВІ;

– неправильне використання різних лікарських препаратів або дуже тривале і необґрунтоване використання жарознижуючих і антибіотиків.

 ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА ЧАСТО ХВОРІЄ?

З моменту, коли ви з'ясували, що ваш дволітній малюк підхоплює ГРЗ частіше ніж 4 рази на рік, виникає логічне питання: що робити, якщо дитина часто хворіє? В цьому випадку важливо почати профілактичні заходи, які підвищать і укріплять імунітет малюка. Позитивний результат дає вітамінотерапія із збалансованим харчуванням. Важливо якомога раніше виявити і почати лікувати захворювання ЛОР-органів хронічного типу: тонзиліт, аденоїди, синусит, гайморит, фронтит. Також досить дієва профілактика хвороб – загартовування. Існує 3 види загартовування:

– повітрям (повітряні ванни);

– сонцем (сонячні ванни);

– водою (водні процедури).

Головне в цій справі – не переборщити. Пам'ятайте про те, що процес загартовування будується на перепаді температур, і дуже важливо стежити за тим, щоб малюк не перегрівся або не переохолодився.

Зазначимо, що батькам таких «слабеньких» малюків необхідно обов'язково проконсультуватися з педіатром і алергологом-імунологом, адже організм дитини ще досить тендітний, і самостійним лікуванням можна принести малюкові більше шкоди, чим користі.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 178
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше