Здоров'я мами

25 Січня 201601:41

Здоров'я мами – такий же значущий і важливий чинник, на який потрібно звернути увагу після пологів, як і здоров'я малюка. Все логічно – адже тільки у щасливої і повної життям мами може рости здоровенький і життєрадісний карапуз.

ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ'ЯМ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ 

Під час вагітності всі органи, які, так або інакше, беруть участь у виношуванні дитини, перебудовують свою роботу на новий лад. Зрозуміла річ, що їм потрібний час і для того, щоб знову повернутися до звичного стану От чому виникають деякі проблеми зі здоров'ям після пологів. Частенько після цієї події мами відчувають втому і сонливість. А ось вже після другого дня, якщо всі показники в нормі, жінка починає відчувати себе краще. У перші дні після пологів також можливі болі в області зовнішніх статевих органів – це пов'язано з сильним розтягуванням тканин під час пологів. Також періодично можуть турбувати скорочення матки, які схожі на легкі перейми. Десь на другу-третю добу у мами спостерігається різке збільшення кількості молока – молочні залози збільшуються, стають болісними, тверднуть, іноді навіть підвищується температура тіла. Щоб уникнути дуже сильних неприємних відчуттів, з третього дня після пологів рекомендують обмежити прийом рідини до 800 мл на день і старатися частіше годувати немовля. Зазвичай перші 5-6 днів за новоспеченою мамою в пологовому будинку спостерігає лікар. Далі вона відправляється додому. Важливе правило, якому належить дотримуватися мамі, – більше спати. І так як вночі це зробити практично неможливо, потрібно кожну вільну хвилину присвячувати сну.

Крім того, не слід намагатися почати прибирати в квартирі, стирати або йти за покупками – якщо дуже потрібно, все це допоможуть зробити родичі. Ваша справа – відпочивати і відновлювати сили.

 

ПОВЕРНЕННЯ У ФОРМУ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ 

Фахівці вважають, що перший рік після пологів – кращий час для того, щоб повернення у форму після пологів пройшло найуспішніше. Чим далі затягувати з початком цього процесу – тим складніше повернути минулу стрункість мамі. Повернення у форму після пологів повинне проходити м'яко і поступово, адже від стану мами залежить і її здатність годувати малюка. Можна почати з роботи над талією: просто повертайте корпус праворуч і ліворуч при нерухомому тазі. Стегна можна тренувати присіданнями, спираючись на стіну. Можна також дотримуватися спеціальної дієти, яка буде корисна як мамі, так і малюкові, – вилучте жирне, солодке, гостре і борошняні вироби. Також рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі, але не сидіти на лавці, а гуляти повільним кроком з коляскою. Давати тілу серйозні навантаження у вигляді забігів на довгу дистанцію або занять в спортзалі можна тільки через 4-5 місяців після пологів.

 

РЕЖИМ ДНЯ МАМИ І МАЛЮКА 

Після пологів режим дня мами і малюка міняється кардинальним чином. Для того, щоб якось встигнути відпочити і зробити важливі домашні справи, мамі необхідно переглянути свій розпорядок дня і підігнати його під потреби малюка. Якщо вранці мамі хочеться поніжитися в ліжку, вона цілком може взяти до себе і малюка. Якщо погода хороша – пізніше можна відправитися з ним погуляти. Вдень після обіду дитина зазвичай спить – мама може поспати разом з нею або зайнятися своїми справами. Ввечері багато діток починають вередувати – самий час для того, щоб пограти з малюком – ваша увага відверне дитину від переживань і допоможе заспокоїтися. Важливий момент – не намагайтеся все зробити самостійно, приймайте допомогу близьких людей: улюбленої людини, бабусі, дідусів тощо. Також не варто прагнути бути супержінкою і намагатися встигнути те, що неможливо встигнути зробити фізично. Розслабтеся, і все буде добре. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 53
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше