Виховання гігієнічних навичок у дітей

23 Січня 201621:23

Виховання гігієнічних навичок у дітей потрібно починати з найранішого віку, щоб до 2-3 років дитина вже розуміла, що це важливо. Як тільки малюк починає ходити і говорити, він прагне наслідувати дорослим. Дітки намагаються так само, як і мама з татом, умиватися самостійно, розчісувати волосся, тягнуться до віника або пилососа. Деякі батьки намагаються покласти край таким спробам, інші заохочують – і роблять абсолютно правильно.

 

Починати виховання гігієнічних навичок у дітей слід з формування правильної поведінки. Просіть малюка допомогти вам щось принести і виконати якесь легке доручення. Це привчає малюка до того, що батькам потрібно допомагати. Такі прості дії допоможуть дитині відчути свою значущість, прищепити любов до порядку, а відповідно, і до чистоти.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЧИСТИТИ ЗУБИ І УМИВАТИСЯ 

Найдієвіший засіб для того, щоб навчити дитину чистити зуби і умиватися, – особистий приклад. З перших років життя малюка саме ви повинні показувати йому, як правильно чистити зуби, мити руки з милом, розчісуватися і умиватися. Карапуз не тільки спостерігатиме за вами з цікавістю, йому неодмінно захочеться повторити ваші дії. Просто дайте дитині в руку зубну щітку і дозвольте їй спробувати почистити зуби разом з вами. Крім того, якщо ви привчите малюка до чищення зубів ще з моменту появи першого зуба, то з часом дитина без проблем зможе справитися з цим завданням і без вашої допомоги. Обов'язково поясніть дитині, навіщо вона орудує зубною щіткою у себе в роті. Скажіть їй, що якщо щодня чистити зуби, то вони у нього будуть міцними і здоровими, як у мами і тата. Також бажано придбати спеціальну яскраву і красиву дитячу зубну щітку і пасту, яка делікатніше і приємніше на смак, чим доросла.

Якщо проявити трохи фантазії, то і купання цілком можна перетворити на цікавий процес: запропонуйте малюкові пограти зі спеціальними іграшками для ванни – качками, корабликами тощо. Умиватися не так весело, як плавати у ванні, але і цей процес можна зробити веселішим. Наприклад, ви можете купити яскраві красиві рушники і дитяче мило у вигляді різноколірних звіряток. Щоб навчити дитину чистити зуби, умиватися і купатися, необхідно чітко пояснити їй, чому ці процеси такі необхідні.

Важливо навчити малюка дбайливо і акуратно носити одяг – це також допоможе привчити його до чистоти. Пам'ятайте: якщо дитина з дитинства умітиме доглядати за собою і своїм одягом, вона буде акуратною все життя.

Коментарі
Всі 74
9
1
9
9
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше