Виховання гігієнічних навичок у дітей

23 Січня 201621:23

Виховання гігієнічних навичок у дітей потрібно починати з найранішого віку, щоб до 2-3 років дитина вже розуміла, що це важливо. Як тільки малюк починає ходити і говорити, він прагне наслідувати дорослим. Дітки намагаються так само, як і мама з татом, умиватися самостійно, розчісувати волосся, тягнуться до віника або пилососа. Деякі батьки намагаються покласти край таким спробам, інші заохочують – і роблять абсолютно правильно.

 

Починати виховання гігієнічних навичок у дітей слід з формування правильної поведінки. Просіть малюка допомогти вам щось принести і виконати якесь легке доручення. Це привчає малюка до того, що батькам потрібно допомагати. Такі прості дії допоможуть дитині відчути свою значущість, прищепити любов до порядку, а відповідно, і до чистоти.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЧИСТИТИ ЗУБИ І УМИВАТИСЯ 

Найдієвіший засіб для того, щоб навчити дитину чистити зуби і умиватися, – особистий приклад. З перших років життя малюка саме ви повинні показувати йому, як правильно чистити зуби, мити руки з милом, розчісуватися і умиватися. Карапуз не тільки спостерігатиме за вами з цікавістю, йому неодмінно захочеться повторити ваші дії. Просто дайте дитині в руку зубну щітку і дозвольте їй спробувати почистити зуби разом з вами. Крім того, якщо ви привчите малюка до чищення зубів ще з моменту появи першого зуба, то з часом дитина без проблем зможе справитися з цим завданням і без вашої допомоги. Обов'язково поясніть дитині, навіщо вона орудує зубною щіткою у себе в роті. Скажіть їй, що якщо щодня чистити зуби, то вони у нього будуть міцними і здоровими, як у мами і тата. Також бажано придбати спеціальну яскраву і красиву дитячу зубну щітку і пасту, яка делікатніше і приємніше на смак, чим доросла.

Якщо проявити трохи фантазії, то і купання цілком можна перетворити на цікавий процес: запропонуйте малюкові пограти зі спеціальними іграшками для ванни – качками, корабликами тощо. Умиватися не так весело, як плавати у ванні, але і цей процес можна зробити веселішим. Наприклад, ви можете купити яскраві красиві рушники і дитяче мило у вигляді різноколірних звіряток. Щоб навчити дитину чистити зуби, умиватися і купатися, необхідно чітко пояснити їй, чому ці процеси такі необхідні.

Важливо навчити малюка дбайливо і акуратно носити одяг – це також допоможе привчити його до чистоти. Пам'ятайте: якщо дитина з дитинства умітиме доглядати за собою і своїм одягом, вона буде акуратною все життя.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 74
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше