Виховання дітей

25 Січня 201601:49

Виховання дітей – важливий і трудомісткий процес. Подумайте тільки – від того як ви виховаєте вашого малюка, залежить, якою людиною він стане надалі. Займатися вихованням свого чада необхідно з самого народження, а не тоді, коли вже починає виявлятися відсутність цього самого виховання.

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Хоча всі малюки і різні, все ж таки існують деякі основні принципи виховання дітей:

– заспокойтеся. Якою б емоційною і запальною людиною ви не були, поряд зі своїм карапузом ви повинні бути спокійні, говорити плавно і без різких окриків «досить!» або «та припиниш ти чи ні?!»;

– пам'ятайте, що ви – приклад наслідування для своєї дитини. Діти копіюють поведінку своїх батьків. На превеликий жаль, малюки копіюють не тільки хороше, що є в батьках. Важливе завдання для батька – на своєму власному прикладі показати дитині, що таке добре, а що таке погано;

– всі родичі повинні вимагати від малюка одного і того ж. Неприпустимо, щоб, наприклад, мама щось забороняла робити малюкові, а тато – навпаки, дозволяв;

– сформуйте у малюка правильне розуміння слова «треба». Поясніть йому, що це не мамина примха, а необхідність, яка зараз неминуча.

 

КРИЗА ТРЕТЬОГО РОКУ ЖИТТЯ ДИТИНИ 

Малюкові хочеться відчути себе дорослим і самостійним, але він постійно стикається з тим, що залежний від дорослих. Від цього дитина стає нервовою, капризною і дратівливою – тобто наступає криза третього року життя дитини. Якщо ви зіткнулися з цим явищем, то для того, щоб допомогти малюкові пережити його, необхідно дотримуватися простих правил: не загострюйте увагу на поганій поведінці дитини. Наймудріше, що можуть зробити батьки, якщо малюк впав в істерику і кричить «хочу» або «не хочу», – перемкнути його увагу на щось інше. В цьому випадку такий напад дитячого гніву потрібно просто перечекати. Якщо малюк вирішив закотити скандал на вулиці, просто перенесіть його в менш людне місце без глядачів, де він зможе швидше заспокоїтися. Також постарайтеся не пропонувати карапузові щось, на що він може відповісти «ні». Створюйте ілюзію вибору: «ти хочеш піти на гойдалці або в пісочницю?», «підемо гуляти на майданчик або в парк?». Тим самим ви дасте дитині можливість відчути свою значущість і допоможете малюкові легко справитися з труднощами цього віку.

 

БИТИ АБО НЕ БИТИ МАЛЮКА? 

Перед тим, як вирішити бити або не бити малюка, пригадайте про те, що насильство породжує нове насильство. Дитина бере приклад з вас, і вам буде дуже непросто пояснити їй, чому не можна бити вас та інших діток. Крім того, найчастіше неслухняні діти хочуть уваги. Подумайте – можливо, ви шльопаєте вашого карапуза не за те, що він хотів нашкодити комусь, а просто за те, що він не знав, як інакше привернути вашу увагу.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 166
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше