Важливість дитячого сну

18 Квітня 201709:12

Сон — це природний і дуже необхідний для організму людини стан. Чергування періодів сну і неспання регулюється як окремими структурами мозку, гормонами, так і зовнішніми факторами середовища. Коли після активного і насиченого подіями дня ми засинаємо, у нашому організмі проходять процеси відновлення, та особливо це стосується центральної нервової системи. А для дитини, у якої кожен день перенасичений новими враженнями, емоціями, відкриттями, сон є найважливішою запорукою як фізичного, так і нервово-психічного здоров'я. Чим молодша дитина, тим тривалішим має бути її відпочинок. Існує розрахована середня добова потреба уві сні для дітей, яка різниться в залежності від віку: у новонароджених дітей — 16 – 20 годин; для дітей першого року життя — близько 14,5 годин; 12 – 36 місяців — 11,5 – 13,5 годин; 6 – 12 років — 8,5 - 9,5 годин. Слід пам'ятати, що це середня тривалість добового сну — деяким дітям на нормальний сон може знадобитися більше часу.

 

Однак сучасний ритм життя диктує свої умови: наприклад, американські вчені вважають, що більшість дітей недосипає. Виявилося, що реальна тривалість дитячого сну менше рекомендованої на 1,5 – 2 години. Близько 75% опитаних дорослих відзначають, що їхні діти неспокійно і мало сплять, скаржаться на порушення сну, а частка тих, чиї батьки навіть звертаються за медичною допомогою з цього питання, сягає 14%.

 

Усім відомо, що тривалість сну впливає на стан здоров'я дитини, розвиток її мозку і його пізнавальну здатність, на злагодженість функціонування органів і систем організму дитини. Так, фінські вчені з'ясували, що у дітей, які недосипали, частіше виникають проблеми з поведінковими реакціями, пізнавальною здатністю, а також спостерігається більш висока частота синдрому дефіциту уваги, гіперактивності, імпульсивності.

 

Австралійські вчені обстежили 150 дітей у віці 3 – 4 років, у яких у 8 – 9 місяців виявлялося порушення сну. Виявилося, що 32% цих дітей продовжували відчувати аналогічні складнощі навіть в 3 – 4 річному віці, причому у половини з них відзначалися схильність до агресивної поведінки, труднощі в навчанні, психосоматичні проблеми. Це свідчить про те, що порушення сну на першому році життя приблизно у третини дітей зберігається і в старшому віці, впливаючи на стан здоров'я і поведінкові реакції дитини. Усе це ускладнює процес навчання дитини, його адекватну соціалізацію і гармонійний клімат у родині.

 

Що ж потрібно зробити батькам для того, щоб їх малюк спав уночі необхідну кількість часу?

 

Перше, не давати пересипати вдень. Що це означає: якщо однорічна дитина з 13,5 годин спить вдень в цілому 6 годин, то на нічний сон у нього залишається всього лише 7,5 годин — і батьки за цей час вночі не відпочинуть, і дитина не відновиться. А якщо ще з малечею перед нічним сном батьки грають в галасливі ігри або слухають збудливу музику, або довго дивляться телевізор, тоді вчасного засинання від малюка годі чекати.

 

Другою обов'язковою умовою міцного здорового сну є чисте прохолодне вологе повітря в спальні — провітрюйте кімнату перед сном, обов'язково проведіть вологе прибирання. Дотримуйтесь температурного режиму в кімнаті — 18 – 20 °С, а також оптимального рівня вологості — 50 – 70%.

 

Третім правилом є правильно оформлене місце для сну: жорсткий і рівний матрац, який не повинен прогинатися під вагою дитини; у перші два роки дитині подушка для сну не потрібна, а ось уже після двох років дитина може спати на плоскій подушці розміром 40х60 см. Постільна білизна має бути з натуральних тканин.

 

Четвертим важливим правилом є купання в великій ванні в теплій кімнаті: активно рухаючи руками та ногами, дитина фізично втомиться, після чого з апетитом поїсть і засне до ранку.

 

Пам'ятайте, що голодна дитина міцно спати не буде, тому за п'ятим важливим правилом погодуйте дитину.

 

Для цього можна використовувати спеціальні продукти: такі як сирки і йогурти «Засинайко» з натуральним екстрактом меліси. Вони підходять для вживання перед сном. Ці ласощі обрані не випадково: для того, щоб малюк був ситий, йому необхідна легка і поживна вечеря, тому зазвичай рекомендується давати сир або кашку, а йогуртом годувати перед сном. Створення таких продуктів, якими можна погодувати дитину перед тим, як вона вирушить у ліжко, важливе для педіатричної практики: вони дають можливість нормалізувати й продовжити сон малюка, а це запорука гармонійного зростання і розвитку.

Коментарі
9
5
2
0
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Агуша
Енциклопедія
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше