Важливість дитячого сну

18 Квітня 201711:12

Сон — це природний і дуже необхідний для організму людини стан. Чергування періодів сну і неспання регулюється як окремими структурами мозку, гормонами, так і зовнішніми факторами середовища. Коли після активного і насиченого подіями дня ми засинаємо, у нашому організмі проходять процеси відновлення, та особливо це стосується центральної нервової системи. А для дитини, у якої кожен день перенасичений новими враженнями, емоціями, відкриттями, сон є найважливішою запорукою як фізичного, так і нервово-психічного здоров'я. Чим молодша дитина, тим тривалішим має бути її відпочинок. Існує розрахована середня добова потреба уві сні для дітей, яка різниться в залежності від віку: у новонароджених дітей — 16 – 20 годин; для дітей першого року життя — близько 14,5 годин; 12 – 36 місяців — 11,5 – 13,5 годин; 6 – 12 років — 8,5 - 9,5 годин. Слід пам'ятати, що це середня тривалість добового сну — деяким дітям на нормальний сон може знадобитися більше часу.

 

Однак сучасний ритм життя диктує свої умови: наприклад, американські вчені вважають, що більшість дітей недосипає. Виявилося, що реальна тривалість дитячого сну менше рекомендованої на 1,5 – 2 години. Близько 75% опитаних дорослих відзначають, що їхні діти неспокійно і мало сплять, скаржаться на порушення сну, а частка тих, чиї батьки навіть звертаються за медичною допомогою з цього питання, сягає 14%.

 

Усім відомо, що тривалість сну впливає на стан здоров'я дитини, розвиток її мозку і його пізнавальну здатність, на злагодженість функціонування органів і систем організму дитини. Так, фінські вчені з'ясували, що у дітей, які недосипали, частіше виникають проблеми з поведінковими реакціями, пізнавальною здатністю, а також спостерігається більш висока частота синдрому дефіциту уваги, гіперактивності, імпульсивності.

 

Австралійські вчені обстежили 150 дітей у віці 3 – 4 років, у яких у 8 – 9 місяців виявлялося порушення сну. Виявилося, що 32% цих дітей продовжували відчувати аналогічні складнощі навіть в 3 – 4 річному віці, причому у половини з них відзначалися схильність до агресивної поведінки, труднощі в навчанні, психосоматичні проблеми. Це свідчить про те, що порушення сну на першому році життя приблизно у третини дітей зберігається і в старшому віці, впливаючи на стан здоров'я і поведінкові реакції дитини. Усе це ускладнює процес навчання дитини, його адекватну соціалізацію і гармонійний клімат у родині.

 

Що ж потрібно зробити батькам для того, щоб їх малюк спав уночі необхідну кількість часу?

 

Перше, не давати пересипати вдень. Що це означає: якщо однорічна дитина з 13,5 годин спить вдень в цілому 6 годин, то на нічний сон у нього залишається всього лише 7,5 годин — і батьки за цей час вночі не відпочинуть, і дитина не відновиться. А якщо ще з малечею перед нічним сном батьки грають в галасливі ігри або слухають збудливу музику, або довго дивляться телевізор, тоді вчасного засинання від малюка годі чекати.

 

Другою обов'язковою умовою міцного здорового сну є чисте прохолодне вологе повітря в спальні — провітрюйте кімнату перед сном, обов'язково проведіть вологе прибирання. Дотримуйтесь температурного режиму в кімнаті — 18 – 20 °С, а також оптимального рівня вологості — 50 – 70%.

 

Третім правилом є правильно оформлене місце для сну: жорсткий і рівний матрац, який не повинен прогинатися під вагою дитини; у перші два роки дитині подушка для сну не потрібна, а ось уже після двох років дитина може спати на плоскій подушці розміром 40х60 см. Постільна білизна має бути з натуральних тканин.

 

Четвертим важливим правилом є купання в великій ванні в теплій кімнаті: активно рухаючи руками та ногами, дитина фізично втомиться, після чого з апетитом поїсть і засне до ранку.

 

Пам'ятайте, що голодна дитина міцно спати не буде, тому за п'ятим важливим правилом погодуйте дитину.

 

Для цього можна використовувати спеціальні продукти: такі як сирки і йогурти «Засинайко» з натуральним екстрактом меліси. Вони підходять для вживання перед сном. Ці ласощі обрані не випадково: для того, щоб малюк був ситий, йому необхідна легка і поживна вечеря, тому зазвичай рекомендується давати сир або кашку, а йогуртом годувати перед сном. Створення таких продуктів, якими можна погодувати дитину перед тим, як вона вирушить у ліжко, важливе для педіатричної практики: вони дають можливість нормалізувати й продовжити сон малюка, а це запорука гармонійного зростання і розвитку.

Коментарі
9
2
0
0
3
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше