Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? Вакцинація проти паротиту, краснухи, кору

23 Січня 201623:03

Останнім часом батьки ставлять багато питань по імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам прийняти правильне рішення з питань вакцинації дитини.

 

В Україні робиться вакцинація проти туберкульозу

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

коклюшу, дифтерії, стовбняку

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_AKDS

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

 

вірусного гепатиту В 

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_gepatyta_V_

 

гемофільної палички b 

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_ynfektsyia_Hibvaktsyna

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може знадобитися вакцинація проти грипу, ротовірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавірусу людини.

 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ПАРОТИТУ, КРАСНУХИ, КОРУ

 

Ще одна вакцинація, яка має бути зроблена дитині двічі у віці до 18 років за державний рахунок: перша в 12 місяців життя, і ревакцинація в 6 років життя.

 

ЕПІДЕМІЧНИЙ ПАРОТИТ (СВИНКА)

 

Це гостре інфекційне захворювання, з негнійним ураженням залізистих органів (слинні залози, підшлункова залоза, яєчка у хлопчиків) і ЦНС, яке викликається вірусом. Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом від хворої людини, впродовж 9 діб до появи симптомів і впродовж 5-9 діб після появи симптомів. Частіше хворіють діти – близько 90% випадків захворювання паротитом реєструються у дітей молодше 15 років. При цьому хлопчики хворіють майже вдвічі частіше за дівчаток. Особливо небезпечним буває паротит для хлопчиків-підлітків під час статевого дозрівання, оскільки в цьому випадку суттєво підвищується  ризик запалення яєчка: кожен десятий з уражених таким захворюванням хлопчиків стає безплідним.

Прогноз при епідемічному паротиті в цілому сприятливий, летальні кінці бувають дуже рідко, АЛЕ одним з можливих ускладнень може бути глухота; панкреатит; цукровий діабет;  атрофія яєчок з подальшим безпліддям; запалення яєчників у дівчаток і подальші проблеми з репродуктивною функцією.

 

КРАСНУХА

 

Це зазвичай безпечне для дитини захворювання, викликається вірусом. Але краснуха може стане причиною розвитку вроджених вад, якщо жінка заражається під час вагітності. Для дітей, чиї матері хворіли на краснуху під час вагітності, характерні природжені дефекти розвитку (аненцефалія, природжена глухота, сліпота, природжена пневмонія, аномалії серцево-судинної системи). Краснуха передається «повітрям» і людина стає заразною за тиждень до висипання і продовжує виділяти вірус впродовж 2-х тижнів після. У 50% випадків у вагітної жінки при зараженні вірусом краснухи висипу може не бути.

Так от, таку страшну проблему, як аномалії розвитку внаслідок зараження вірусом краснухи вагітної жінки може попередити тільки вакцинація або хвороба краснухою в дитячому віці (гарантій, що дівчинка перехворіє краснухою в дитинстві, ніхто не дає).

 

КІР

 

Це висококонтагіозне захворювання, яке передається  повітряно-краплинним шляхом: заражена людина виділяє вірус в зовнішнє середовище у великій кількості зі слизом під час кашлю, чхання тощо. На кір хворіють переважно діти у віці 2-5 років і значно рідше дорослі.

При корі можливі ускладнення: ураження ЦНС, пневмонії, поразка шлунково-кишкового тракту, ларингіт, круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, отит, енцефаліт внаслідок кору, гепатит, лімфаденіт, мезентеріальний лімфаденіт. Досить рідкісне пізнє ускладнення – підгострий склерозуючий паненцефаліт.

Що важливо: перенесені будь-які кір, паротит або краснуха не є протипоказанням до вакцинації.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 62
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше