Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? Вакцинація проти гепатиту B

23 Січня 201622:19

Останнім часом батьки ставлять багато питань щодо імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам ухвалити правильне рішення щодо питань вакцинації дитини.

 

В Україні проводиться вакцинація проти туберкульозу http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

кашлюку, дифтерії, стовбняку

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_AKDS

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

 

гемофільної палички b

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_ynfektsyia_Hibvaktsyna

 

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_parotyta_krasnukhy_kory

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може потрібно вакцинація проти грипу, ротавірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавірусу людини.

 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ГЕПАТИТУ В

Вакцинація, навколо якої до сьогоднішнього дня блукає багато домислів і непідтверджених думок.

 

На європейському конгресі педіатрів в 2014 році декілька наукових секцій було присвячено вірусним гепатитам у дітей (С і В). Однозначна думка вчених з багатьох країн, результати їх клінічного досвіду і спостереження за хворими дітьми показали, що на сьогоднішній день можливо добитися лікування від вірусного гепатиту С і повного виведення вірусу з організму. А ось з гепатитом В все набагато складніше і сумніше: 100% виведень вірусу з організму на сьогодні не вдалося досягти; і більш того: якщо дитина захворює вірусним гепатитом В впродовж перших 7 років життя, то вірогідність виходу в цироз печінки складає більше 70%. А це означає що у хворої вірусним гепатитом В дитини дуже висока вірогідність летального кінця.

 

Саме для того, щоб захистити дітей від такого «світлого» майбутнього, вакцинація проти гепатиту В проводиться в перші дні життя дитини (до вакцинації БЦЖ). Відразу хочу сказати, що ГОЛОСЛІВНІ твердження тих медичних працівників, які говорять «що вакцина проти гепатиту В, зроблена в пологовому стаціонарі, підвищує частоту жовтяниць у новонароджених дітей», не МАЄ НІЯКИХ ДОКАЗІВ.

 

Схема вакцинації проти гепатиту В відповідає 0, 1, 6: тобто перша вакцинація в пологовому будинку, друга вакцинація в 1 місяць, третя вакцинація в 6 місяців.

 

Вакцина проти гепатиту В буває як моновакцина, так і у складі комбінованих вакцин (наприклад, Інфанрікс Гекса: коклюш, дифтерія, стовбняк, поліомієліт, Hib-вакцина, вірусний гепатит В).

 

Якщо сполучати вакцинацію проти гепатиту В з вакцинацією проти кашлюку, дифтерії, стовбняку, поліомієліту, то можна використовувати схему 2-4-6-18 місяців або 2-4-9 місяців. Головне пам’ятати, що перед передостанньою і останньою вакцинацією проти гепатиту В має бути витриманий проміжок в 5 місяців. Ваш лікар, що лікує, завжди підбере вам правильну схему в рамках прописаного законодавства.

 

Особлива схема існує для вакцинації дітей, народжених від матерей з позитивним HBsAg.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 101
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше