Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? Поліомієліт

23 Січня 201622:27

Останнім часом батьки ставлять багато питань щодо імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам ухвалити правильне рішення щодо питань вакцинації дитини.

 

В Україні проводиться вакцинація проти туберкульозу 

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

кашлюку, дифтерії, стовбняку

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_AKDS

 

вірусного гепатиту В

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_gepatyta_V_

 

гемофільної палички b

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_ynfektsyia_Hibvaktsyna

 

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_parotyta_krasnukhy_kory

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може потрібно вакцинація проти грипу, ротавірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавірусу людини.

 

П’ятою небезпечною для життя інфекцією є поліомієліт. Збудник даної інфекції викликає важке ураження нервової системи, яке приводить в результаті до важкої інвалідизації: ніжки, що «усохнули» і непрацюючі ніжки і/або ручки, нерухомість, неможливість самообслуговування. Такі сумні наслідки у дітей, що вижили.

 

У схемі вакцинації проти поліомієліту є особливості. Вона робиться в один день разом з вакцинацією протии коклюшу, дифтерії, стовбняку: 2-4-6 місяців і ревакцинацію в 12 місяців. Особлива вимога: перші дві дози повинні бути обов’язково інактивованими. Безкоштовна третя доза робиться оральною поліовакциною (ОПВ). ОПВ – це жива аттенуірована вакцина проти поліомієліту. Але з третьою дозою вибір був зроблений не тільки на основі економічних розрахунків, але і на вивченні епідеміологічної ситуації: ОПВ активна по відношенню до вірусу дикого поліомієліту, який вже в 2013 році виділявся в Ізраїлі, а в 2010 році – в Таджикистані і Росії.

 

Але якщо батьки бажають продовжити вакцинацію і ревакцинацію інактивованою вакциною – вони можуть її придбати за власні гроші (як у аптеках, так і в приватних клініках). Якщо ж в країні немає ОПВ, то третю вакцинацію необхідно ОБОВ’ЯЗКОВО провести інактивованою вакциною!

 

До речі, інактивовану вакцину проти поліомієліту можна використовувати як окремо, так і у складі комбінованих вакцин (наприклад, «Пентаксим»: коклюш, дифтерія, стовбняк, поліомієліт, гемофільна інфекція; або «Інфанрікс Гекса»: кашлюк, дифтерія, стовбняк, поліомієліт, гемофільна інфекція, вірусний гепатит В).

 

Слід зазначити, що безпека сучасних ацелюлярних комбінованих вакцин достатньо висока, а реактогенність не підвищена.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 71
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше