Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? гемофільна інфекція (HIB-вакцина)

23 Січня 201621:13

Останнім часом батьки ставлять багато питань по імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам прийняти правильне рішення з питань вакцинації дитини.

 

В Україні робиться вакцинація проти туберкульозу

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

коклюшу, дифтерії, стовбняку

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_AKDS

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

 

вірусного гепатиту В

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_  protyv_gepatyta_V_

                        

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_

protyv_parotyta_krasnukhy_kory 

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може знадобитися вакцинація проти грипу, ротовірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавірусу людини.

Тепер окремо про кожну інфекцію декілька слів.

 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ІНФЕКЦІЇ, ВИКЛИКАНОЇ ПАЛИЧКОЮ HAEMOPHILUS INFLUENZAE TIPE B (HIB- ВАКЦИНА)

 

Трохи історії. Збудник локалізується на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів, і його можна виділити з носоглотки у 90% здорових людей, при цьому на більше вірулентний тип b доводиться близько 5% всіх виділених штамів. Джерелом інфекції є тільки людина, і інфекція поширюється  повітряно-краплинним шляхом. Найчастіше захворюють діти у віці від 6 міс. до 4 років: 75-85% випадків захворювань – у віці до 24 міс., пік – 6-12 мес; рідше хворіють новонароджені, діти більше старшого віку і дорослі. Захворюваність підвищується в кінці зими і навесні. Присутність цієї коккобацили зберігається навіть при високому титрі специфічних антитіл і навіть при призначенні високих доз антибіотиків.

 

Варіант клінічної форми гемофільної інфекції залежить від віку: у віці 6-9 місяців частіше зустрічається гнійний менінгіт і пневмонія; запалення підшкірно-жирової клітковини – частіше у дітей в 12 місяців; епіглотит (запалення надгортанника) частіше зустрічається у дітей старше 2 років. Сепсис зустрічається в кожному віковому періоді.

В попередньому календарі (2011 рік) вакцинація Hib-вакциною проводилася обов’язково в 3 і 4 місяці; третя вакцинація в 5 місяців могла бути зроблена за рахунок батьків.

У новому календарі принцип зберігається: обов’язкова вакцинація в 2 і 4 місяці, і ревакцинація в 12 місяців життя. Зміна термінів вакцинації (зміщення до 2 місяців життя) дозволить раніше забезпечити імунітет дитині проти цієї інфекції. Вакцинація проводиться до досягнення дитиною віку 4 роки 11 місяців 29 днів. В пізнішому віці вакцинувати дитину немає необхідності, за винятком певних свідчень.

Вакцинація може бути проведена як моновакциною, так і комбінованою вакциною з Hib-компонентом.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 89
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше