Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? БЦЖ

23 Січня 201622:33

Останнім часом батьки ставлять багато питань по імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам прийняти правильне рішення з питань вакцинації дитини.

Нагадаю, що з 1991 року по сьогоднішній день в нашій країні було шість переглядів прищепного календаря в Україні (для порівняння, в США календар переглядається щорічно залежно від результатів аналізу епідеміологічної ситуації).

 

В Україні робиться вакцинація проти

коклюшу, дифтерії, стовбняка

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_AKDS

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

 

вірусного гепатиту В

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_

protyv_gepatyta_V_

 

гемофільної палички b

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_

ynfektsyia_Hibvaktsyna

                      

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_

protyv_parotyta_krasnukhy_kory

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може знадобитися вакцинація проти грипу, ротовірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавірусу людини.

Тепер окремо про кожну інфекцію декілька слів.

 

ВАКЦИНАЦІЯ БЦЖ ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

 

Враховуючи дуже нехорошу епідеміологічну ситуацію з туберкульозом в Україні, новонароджених дітей необхідно прищеплювати вакциною проти цього захворювання якомога раніше: згідно з законом після досягнення 72 годин життя до виписки з пологового стаціонару. Якщо дитина народилася недоношеною, то вакцинація БЦЖ проводиться після досягнення дитиною ваги мінімум 2000,0 г (а взагалі залежно від рекомендацій виробника вакцини) і відсутності гострих проблем із здоров’ям. Батьки повинні розуміти, що ризик зараження дитини існує (родичі, друзі, сусіди, магазини, прогулянки тощо): саме своєчасно зроблена імунопрофілактика попереджає розвиток важких форм туберкульозу і смертельний результат у дитини. Також батькам необхідно пам’ятати, що перенесення вакцинації БЦЖ на пізніший термін значно знижує її ефективність: тому батьки, які думають, що спочатку нехай дитина підросте, набереться сил, а потім вони йому зроблять БЦЖ, помиляються і піддають здоров’я і життя дитини ризику.

Далі у віці 7 років дитині проводиться ревакцинація. З 2015 року скасована ревакцинація проти туберкульозу в 14 років через її недоцільність і недоведеної ефективності. Таким чином, дитина вакцинується проти туберкульозу незабаром після народження і в 7 років.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 77
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше