Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? АКДС

23 Січня 201622:36

Останнім часом батьки ставлять багато питань по імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам прийняти правильне рішення з питань вакцинації дитини.

 

В Україні робиться вакцинація проти туберкульозу

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

                     

вірусного гепатиту В

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_gepatyta_V_

 

гемофільної палички b

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_ynfektsyia_Hibvaktsyna

 

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_parotyta_krasnukhy_kory

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може знадобитися вакцинація проти грипу, ротовірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавирусу людини.

 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ КОКЛЮШУ, ДИФТЕРІЇ, СТОВБНЯКА (АКДС)

 

Існує два види вакцин: з суцільноклітинним коклюшним компонентом (АКДС) і з ацелюлярним коклюшним компонентом (АаКДС). В чому ж різниця?

 

АКДС дешевша, але в той же час більше реактогенна: чим старше дитина, тим вище реактогенність суцільноклітинного коклюшного компоненту. Саме тому з 2006 року ревакцинація АКДС обов’язково проводилася вакциною з ацелюлярним коклюшним компонентом. АаКДС дорожча і з нижчою реактогенністю, легше переноситься дітьми, а ефективність цих двох видів вакцин у формуванні імунітету проти коклюшу, дифтерії, стовбняка однакова. До речі, в розвинених країнах вакцина з суцільноклітинним компонентом вже не застосовується. Батьки можуть вибирати вид вакцини для вакцинації своєї дитини виходячи з тієї інформації, якою вони вже володіють.

 

Ну а для того, щоб зрозуміти, які ускладнення і кількість смертей дають ці інфекції, досить «побродити» по інтернету.

Наприклад, якщо говорити про стовбняк, то шанси батьків уберегти дитину від цвяха або шматочка заліза, або будь-якого іншого предмету, в пісочниці або землі, в якій грається малюк, нікчемні. А ось збудник цієї смертельної інфекції швиденько розбереться з дитиною. До речі, збудник стовбняку (споротвірна стовбнячна паличка) роками «мешкає» у випорожнюваннях, ґрунті, на побутових предметах. Джерелами цієї палички є птахи, теплокровні тварини і людина, які виділяють збудника з калом. А ось в організм до дитини ця паличка потрапляє через пошкоджені слизові оболонки і шкіру. Ви бачили дитину без саден, подряпин, ран? Я думаю, таких дітей не буває, а значить у них дуже високий ризик заразитися. Цей збудник вражає нервову систему і близько чверті всіх випадків смертельні. Цікавим є те, що навіть у людини імунітету, що видужала, немає: все одно потрібно вакцинуватися для того, щоб уникнути вірогідності повторного зараження.

 

Якщо говорити про коклюш, то бактерія, що викликає це захворювання, передається повітряно-краплинним шляхом (кашель, чхання, розмова). Паличка виділяє токсин, який подразнює дихальні шляхи, призводячи до спазму діафрагми і бронхів; далі в головному мозку формується патологічний кашлевий центр, що призводить до посилення і почастішання нападів кашлю. Спастичний кашель може тривати 3-4 тижні і більше. Найважче протікає у дітей першого року життя: у них часто спостерігаються зупинки дихання і розвиток важких ускладнень (пневмонія, плеврит).

Ну і декілька слів про дифтерію: це захворювання викликає бактерія, яка також передається повітряно-краплинним шляхом від хворого/носія людини до здорового. В процесі своєї життєдіяльності паличка виділяє токсин, який вражає серцево-судинну і нервову системи, а причиною смерті є істинний круп (неможливість зробити вдих через набряк гортані і нальотів у горлі).

 

Повна вакцинація складається з трьох послідовних вакцинацій в 2-4-6 місяців і однієї ревакцинації в 12 місяців. В попередньому календарі були 3-4-5 місяців і ревакцинація в 18 місяців. Зміщення першої вакцинації на один місяць (до 2 місяців життя дитини) дозволяє раніше забезпечити дитині імунітет.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 74
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше