Ваша дитина і вакцинація: чи варто вибирати? АКДС

23 Січня 201622:36

Останнім часом батьки ставлять багато питань по імунізації дітей, і ці питання найрізноманітнішої спрямованості; але найчастіше просять допомоги для того, щоб зробити правильний вибір.

 

Метою цієї статті є не агітація за щеплення, а надання певної інформації, яка може допомогти батькам прийняти правильне рішення з питань вакцинації дитини.

 

В Україні робиться вакцинація проти туберкульозу

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_BTsZh

 

поліомієліту

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Polyomyelyt

                     

вірусного гепатиту В

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_gepatyta_V_

 

гемофільної палички b

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Gemofylnaia_ynfektsyia_Hibvaktsyna

 

краснухи, паротиту і кору

http://agusha.com.ua/article/Vash_rebenok_y_vaktsynatsyia_stoyt_ly_vybyrat_Vaktsynatsyia_protyv_parotyta_krasnukhy_kory

 

всього 10 інфекцій. Додатково дитині може знадобитися вакцинація проти грипу, ротовірусної інфекції, RS-вірусу, пневмококу, менінгококової інфекції, папіломавирусу людини.

 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ КОКЛЮШУ, ДИФТЕРІЇ, СТОВБНЯКА (АКДС)

 

Існує два види вакцин: з суцільноклітинним коклюшним компонентом (АКДС) і з ацелюлярним коклюшним компонентом (АаКДС). В чому ж різниця?

 

АКДС дешевша, але в той же час більше реактогенна: чим старше дитина, тим вище реактогенність суцільноклітинного коклюшного компоненту. Саме тому з 2006 року ревакцинація АКДС обов’язково проводилася вакциною з ацелюлярним коклюшним компонентом. АаКДС дорожча і з нижчою реактогенністю, легше переноситься дітьми, а ефективність цих двох видів вакцин у формуванні імунітету проти коклюшу, дифтерії, стовбняка однакова. До речі, в розвинених країнах вакцина з суцільноклітинним компонентом вже не застосовується. Батьки можуть вибирати вид вакцини для вакцинації своєї дитини виходячи з тієї інформації, якою вони вже володіють.

 

Ну а для того, щоб зрозуміти, які ускладнення і кількість смертей дають ці інфекції, досить «побродити» по інтернету.

Наприклад, якщо говорити про стовбняк, то шанси батьків уберегти дитину від цвяха або шматочка заліза, або будь-якого іншого предмету, в пісочниці або землі, в якій грається малюк, нікчемні. А ось збудник цієї смертельної інфекції швиденько розбереться з дитиною. До речі, збудник стовбняку (споротвірна стовбнячна паличка) роками «мешкає» у випорожнюваннях, ґрунті, на побутових предметах. Джерелами цієї палички є птахи, теплокровні тварини і людина, які виділяють збудника з калом. А ось в організм до дитини ця паличка потрапляє через пошкоджені слизові оболонки і шкіру. Ви бачили дитину без саден, подряпин, ран? Я думаю, таких дітей не буває, а значить у них дуже високий ризик заразитися. Цей збудник вражає нервову систему і близько чверті всіх випадків смертельні. Цікавим є те, що навіть у людини імунітету, що видужала, немає: все одно потрібно вакцинуватися для того, щоб уникнути вірогідності повторного зараження.

 

Якщо говорити про коклюш, то бактерія, що викликає це захворювання, передається повітряно-краплинним шляхом (кашель, чхання, розмова). Паличка виділяє токсин, який подразнює дихальні шляхи, призводячи до спазму діафрагми і бронхів; далі в головному мозку формується патологічний кашлевий центр, що призводить до посилення і почастішання нападів кашлю. Спастичний кашель може тривати 3-4 тижні і більше. Найважче протікає у дітей першого року життя: у них часто спостерігаються зупинки дихання і розвиток важких ускладнень (пневмонія, плеврит).

Ну і декілька слів про дифтерію: це захворювання викликає бактерія, яка також передається повітряно-краплинним шляхом від хворого/носія людини до здорового. В процесі своєї життєдіяльності паличка виділяє токсин, який вражає серцево-судинну і нервову системи, а причиною смерті є істинний круп (неможливість зробити вдих через набряк гортані і нальотів у горлі).

 

Повна вакцинація складається з трьох послідовних вакцинацій в 2-4-6 місяців і однієї ревакцинації в 12 місяців. В попередньому календарі були 3-4-5 місяців і ревакцинація в 18 місяців. Зміщення першої вакцинації на один місяць (до 2 місяців життя дитини) дозволяє раніше забезпечити дитині імунітет.

Коментарі
Всі 74
9
1
9
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше