Вагітність та ліки

25 Січня 201601:09
Ось нарешті настала така бажана вагітність. Жінка почуває себе центром Всесвіту. Відчуваючи себе цілком здоровою та напрочуд щасливою, жінка доволі часто зустрічається з ситуацією, коли лікар іноді рекомендує приймати ліки «про всяк випадок». І вагітна опиняється на роздоріжжі: чи дослухатись порад лікаря, чи прислухатись до імпульсів власного організму, який шепоче на вухо: «Все гаразд!».

 

У випадку вагітної жінки діє правило: «Чим менше, тим ліпше, а найліпше — жодного препарату!». На практиці це виглядає так:

якщо можна сподіватись на спонтанне одужання (наприклад, банальна застуда), не радять ніяких медикаментів;

якщо можливо, лікування відкладають щонайменше до 2 триместру, коли вже сформовані всі органи і системи плоду, а ризик від застосування препарату суттєво зменшується.

На жаль, досі існує практика призначення певних ліків жінці автоматично, одразу після встановлення факту вагітності. Давайте разом розберемося в доцільності таких призначень.

1. Вітамін Е та/або прогестерон (утрожестан) — доцільно приймати лише при встановленому дефіциті прогестерону в організмі жінки до або під час вагітності.

2. Фолієва кислота — потрібна! 0,4 мг на добу знижує вірогідність розвитку аномалій нервової системи на 70%.

3. Препарати заліза — лише при рівні гемоглобіну в крові нижче 90 г/л. В інших випадках достатньо корекції раціону харчування.

4. Препарати кальцію краще замінити на 1 склянку молока.

5. Аспірин — за наявності факторів ризику прееклампсії (підвищення тиску, набряки та наявність білка в сечі).

 

ЯКЩО У ВАГІТНОЇ ЗАСТУДА:

домашній режим;

пити більше теплої рідини (трав'яний чай, чай з малини, лужна мінеральна вода);

при температурі — свічки «Вібуркол» або нестероїдні протизапальні «Парацетамол» або «Ібупрофен» але лише після консультації з лікарем та ні в якому разі не використовувати наприкінці вагітності; при інтоксикації — «Грип-Хеель»;

при кашлі — лужна мінеральна вода («Боржомі»), «Бронхаліс-Хеель», З фітотерапевтичних – сухий екстракт листя плюща, сухий екстракт листя тим'яну. З класичних фармацевтичних препаратів – амброксол.

При мігрені: безпечніше вживати «Метопролол», «Ібупрофен» (тільки до 30 тижнів вагітності та після консультації з лікарем.

 

Нудота та блювання не є захворюваннями, що обов'язково потребують медикаментозного лікування. Необхідно:

вживання їжі дрібними порціями, в ледь теплому вигляді;

перший прийом їжі в лежачому положенні (здійснення мрій багатьох жінок — сніданок у ліжко);

«Нукс Воміка Гомаккорд» (протидіє нудоті), «Хофітол» (поліпшення роботи печінки). Якщо все запропоноване не допомогло — необхідно звернутись до лікаря, який може призначити приймати «Метоклопрамід».

 

Закрепи небезпечні, оскільки можуть стимулювати гіпертонус матки.

Необхідно: дієта (багато овочів, фруктів та рідини до 2 л) та підвищення рухової активності. Якщо випорожнення кишківника відбувається рідше, ніж 3 рази на тиждень, допоможе лактулоза, сульфат магнія, «Бісакоділ», насіння льону, висівки пшениці, «Дуфалак», «Нормолакт». Але такі більш активні дії необхідно узгодити з лікарем.

 

Отже, під час вагітності необхідно максимально уникати вживання будь-яких лікарських засобів хімічного походження. У жодному разі не займайтесь самолікуванням! Запитайте поради лікаря, професійності котрого довіряєте!

Коментарі
Всі 59
9
2
0
0
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше