У яку пору року краще вагітніти

24 Січня 201623:17

Точно сказати, в яку пору року краще завагітніти якійсь абстрактній сімейній парі, практично неможливо. При відповіді на це питання завжди треба покладатися на фінансовий і соціальний статус майбутніх батьків, спадковість, стан здоров’я і безліч інших чинників. Крім того, далеко не завжди вдається запланувати точний час зачаття в силу особливостей організму людини. Проте, коли йдеться про зачаття і народження малюка, у кожної пори року існують свої позитивні і негативні моменти.

 

ВАГІТНІСТЬ ВЛІТКУ

 

Літня пора року зазвичай відрізняється позитивною емоційною обстановкою: тепло, світить сонечко, все зелене і красиве. Таким чином, вагітність влітку часто протікає на тлі емоційного підйому. До того ж величезна кількість фруктів і овочів забезпечує маму вітамінами, а сприятлива епідеміологічна ситуація в плані відсутності спалахів ГРЗ дозволяє уникнути інфекцій і частої застуди. Серед мінусів зачаття дитини влітку – протікання останнього триместру вагітності в умовах, сприятливих для побутового травматизму (збільшується кількість ДТП, на вулиці холодно і слизько). А пологи і становлення лактації відбуваються тоді, коли вітаміни дістати не так-то легко, а мамі вони якраз дуже потрібні.

 

ВАГІТНІСТЬ ВОСЕНИ

 

Вагітність восени означає хорошу вітамінізацію перед зачаттям. Крім того, пологи відбуваються в літні місяці. З мінусів: перший триместр вагітності випадає на сезон спалахів ГРЗ, а частина останнього триместру протікатиме в умовах духоти і високої літньої температури. В таких умовах мамі важко підтримувати рідинний режим, що погіршує її самопочуття.

 

ВАГІТНІСТЬ ВЗИМКУ

 

Якщо перший триместр вагітності доводиться на зиму, то пологи потрапляють на осінь. В цей період, скажемо прямо, плюси знайти складно. Єдине – в останньому триместрі вагітності і при годуванні грудьми маму чекає відмінна вітамінізація організму. Мінуси полягають ще і в тому, що перший триместр вагітності потрапляє на самий пік епідемії ГРЗ. Крім того, осінній період і початок зими – не найкращий час для прогулянок з новонародженим малюком.

 

ВАГІТНІСТЬ НАВЕСНІ

 

Вагітність навесні говорить про те, що пологи можна чекати взимку. Зазвичай весна знаменує собою емоційний підйом від приходу тепла і сонця. Третій триместр вагітності протікає в сприятливих для вироблення мелатоніну умовах. На вулиці досить сухо і не жарко, що, без сумніву, полегшує стан токсикозу. Але, як і в усіх попередніх сезонах, є свої підводні камені: перед зачаттям малюка батькам може бракувати вітамінів, крім того, третій триместр вагітності швидше за все протікатиме в умовах, сприятливих для побутового травматизму: ожеледь, сльота, дощ.

 

В будь-якому випадку, коли б ви не завагітніли, пам’ятайте, що маленьке життя всередині вас – найбільше диво!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 106
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше