Етапи планування вагітності і їх особливості

31 Січня 201613:47

Вітаємо вас з одним з найважливіших рішень в житті – рішенням зачати дитину! Після того, як пара сказала собі «так», слід відповідально і правильно провести планування вагітності. Тут треба пам'ятати, що здоров’я тата і мами перед зачаттям – запорука здоров’я вашої майбутньої дитини. Планування вагітності умовно можна поділити на декілька етапів.

 

ЕТАП 1

Планування вагітності: здоровий спосіб життя.

 

Якщо пара веде здоровий спосіб життя, причин для занепокоєння немає, а ось якщо майбутні батьки не можуть цим похвалитися, свій спосіб життя доведеться відкоригувати. Планування вагітності має на увазі відмову тата і мами від шкідливих звичок, також слід обмежити вживання кави і чаю, виключити зі свого раціону шкідливі продукти і алкогольні напої. Непогано зробити все це хоч би за 6 місяців до передбачуваної дати зачаття.

 

ЕТАП 2

Планування вагітності: обстеження у лікарів.

 

Планування вагітності не може обійтися без відвідування терапевта і гінеколога-акушера. Вони не лише проведуть повне обстеження організму, але і зможуть відповісти на всі питання, які вас турбують. Майбутній тато обов’язково повинен пройти консультацію в уролога.

 

ЕТАП 3

 

Планування вагітності: аналізи.

 

Під час такого процесу, як планування вагітності, аналізи – один з найважливіших етапів. Майбутнім батькам рекомендують здати такі з них:

 

– на вірусні і бактерійні інфекції;

 

– на групу і резус-фактор крові;

 

– аналізи на гормони (для жінок, в деяких випадках – і для чоловіків);

 

– УЗД органів малого тазу (для жінок);

 

- спермограму (для чоловіків).

 

Ці аналізи допоможуть спрогнозувати можливі небезпеки під час вагітності і запобігти небажаним наслідкам.

 

ЕТАП 4

 

Планування вагітності: вітаміни.

 

Правильно збалансоване харчування майбутньої мами, крім усього іншого, має на увазі і прийом вітамінних комплексів. Те, які саме вибрати вітаміни, повинен порадити лікар, провівши обстеження вашого організму.

 

Фолієва кислота при плануванні вагітності – окреме питання. Більшість лікарів стверджують, що вона дуже важлива, оскільки відповідає в організмі майбутньої матері за ділення клітин і синтез ДНК. У продуктах харчування фолієвої кислоти практично немає, тому лікарі, як правило, радять почати прийом цього вітаміну за 1-3 місяці до зачаття дитини. І, мабуть, найголовніше! Дівчата, ніякої самодіяльності. Призначати собі фолієву кислоту самостійно – не варто! Передусім треба консультуватися з лікарем - і ніяк інакше.

 

Ще одна порада. Прийом вітамінів – половина справи. Друга половина – їх збереження. Не забувайте, що стресові ситуації, неправильний режим відпочинку і сну – все це сприяє руйнуванню вітамінів в організмі.

 

ЕТАП 5

Планування вагітності: календар.

 

І, нарешті, завершальний етап планування вагітності – календар. В ньому ми б порадили відмічати найважливіші моменти, які можуть вплинути на зачаття: дні менструації і овуляції, дні сексуальної близькості. В майбутньому календар вагітності допоможе з максимальною точністю визначити не лише день зачаття малюка, але і передбачувану дату пологів. Удачі вам на кожному з описаних нами етапів!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 113
9
3
4
0
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше