Соціалізація дитини

25 Січня 201602:01

Соціалізація дитини – важливий процес, результати якого супроводжують кожного з нас впродовж всього життя. Будь-яка людина засвоює основні норми взаємодії з іншими людьми ще в ранньому дитинстві: спілкування з батьками, дітьми в садку і школі. Соціалізація – процес, від якого залежить подальший розвиток і психоемоційний стан вашого малюка.

 

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В СІМ’Ї

 

У найперші місяці після народження малюкові особливо не потрібно нікого, окрім улюбленої мами. З часом коло знайомих карапузові людей істотно розширюється: в нього починають входити бабусі, дідусі, дядьки, тітки та інші родичі. Соціалізація дитини в сім’ї відбувається завдяки спілкуванню і вихованню крихітки. В цей період батьки закладають малюкові розуміння первинних цінностей і громадського устрою. На прикладі дорослих дитина починає потихеньку освоюватися в соціумі.

Звичайно ж, після якогось моменту малюкові перестає всього цього вистачати, і він потребує колективу своїх однолітків. Якщо ви вирішили не віддавати крихітку до дитячих дошкільних установ до 3 років, вам необхідно потурбуватися про те, щоб його оточували інші малюки. Після 2 років дитину вже можна водити на різні гуртки і в клуби, які організовують спеціально для діток його віку. Таке заняття корисне тим, що дають малюкові навички спілкування і спільної діяльності. Не варто забувати про походи у гості і запрошенні когось до вас додому – це формує у дитини навичку поведінки в якості гостя і хазяїна.

 

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В ДИТЯЧОМУ САДУ

 

Після трирічного віку дитячі психологи настійно рекомендують віддавати малюка в дитячий садок. Навіть якщо у вас є можливість залишитися з малюком вдома, соціалізація дитини в дитячому саду – важливий етап в її житті. Річ в тому, що однолітків дитині дорослі замінити ніяк не можуть, а вирощувати «тепличну рослину» вам навряд чи хочеться. В будь-якому разі, настане момент, коли ваша дитина опиниться серед сторонніх людей, з якими їй буде необхідно будувати правильні стосунки, щоб знайти своє місце в колективі. Важливим моментом також є те, що в сім’ї у всіх членів соціальні ролі давно і міцно встановлені, а ось в компанії таких же діток, як він сам, ваш малюк може сам вибрати свою роль. Він може навчитися обстоювати свою думку і протистояти недоброзичливцям, придбаваючи таким чином навички лідерства. Якщо процес соціалізації в садку для вашої крихітки просувається складно, дитина не може знайти собі друзів і соціальну роль – ви можете трохи йому допомогти:

– запрошуйте його друзів з садка до вас додому пограти;

– відвідуйте з малюком різні гуртки;

– гуляйте з дітками з колективу і поза садком;

– формуйте у малюка коло інтересів, яке могло б співпадати з тим, чим люблять займатися й інші його однолітки.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 68
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше