Казки для дітей 2-3 років

23 Січня 201621:31

Не можна однозначно сказати, які казки для дітей 2-3 років слід читати вашому малюкові. Річ у тому, що в цьому віці рівень розвитку у діток досить різний, і до кожної дитини потрібний особливий підхід. Деяким малюкам, наприклад, цікаво слухати довгі розповіді, а іншим складно дослухати до кінця навіть коротенький вірш. Пам'ятайте, що в цьому віці малюк ще до кінця не усвідомлює людських вчинків, але вже розуміє різницю між «добре» і «погано», «добро» і «зло».

 

Казки зі своїм особливим світом допомагають дитині знайти підказку як поводитися на реальному світі, учать малюка працьовитості, доброті і справедливості. Звичайно ж, яке дитинство може обійтися без всім нам відомих казок, таких як «Теремок», «Три порося», «Кіт у чоботях», «Маша і ведмідь», «Лисиця і заєць», «Вовк і семеро козенят» і багато інших. У цьому віці малюкам особливо цікаво слухати казки про тварин, розповідаючи які, мама з татом можуть імітувати голоси звірів, корчити мордочки жестикулювати. Також можна вибирати спеціальні книги з об'ємними ілюстраціями, з якими дитина зможе взаємодіяти.

 

КАЗКИ НА НІЧ

Казки на ніч – особливий чарівний ритуал, який допомагає малюкові заспокоїтися і заснути. Зрозуміло, що перед сном можна розповідати дитині далеко не кожну казку. Головне, щоб казка була ласкавою, доброю і спокійною. Вона повинна бути повна любові і турботи – це допоможе малюкові відчувати себе захищеним. Розповідати казки потрібно спокійним тихим голосом. Не варто робити це дуже емоційно – малюк переживатиме за героїв і просто не зможе заснути. Для подібних казок краще вибрати денний час, коли малюкові і належить бути активним.

 

ВІРШІ ДЛЯ ДІТЕЙ 

Окрім казок, існують і вірші для дітей. Їх роль в розвитку дитини складно переоцінити. Вони допомагають малюкові поліпшити не тільки мовлення, але і пам'ять, якщо батьки разом з ним розучують коротенькі вірші. Дуже здорово, коли вірш супроводжують якісь особливі забавні рухи, які приводять малюка в повне захоплення, – адже всі ми пам'ятаємо, як нам в дитинстві подобався вірш «Іде коза рогатая…». Спочатку прочитайте карапузові вірш повністю з виразом і емоціями, а потім вимовляйте по одній строчці і дайте можливість дитині повторювати за вами. Виконайте це кілька разів, а пізніше попросіть малюка повторити рядки самостійно. Не вимагайте від дитини чітко вимовляти всі слова. Головне, що він намагається – і вже заслуговує вашу похвалу. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 74
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше