Секс під час вагітності

23 Січня 201623:01

Секс під час вагітності – тема досить делікатна. Кожна пара відноситься до цього явища абсолютно по-різному. Розпочнемо з того, що бажання сексу під час вагітності у кожної жінки абсолютне індивідуально: хтось перетворюється на справжню німфоманку, а хтось і думати не може про інтимну близькість.

 

СЕКС ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

 

Зазвичай в першому триместрі вагітності якість інтимного життя обох партнерів погіршується – вони ще не до кінця звиклися з думкою про майбутню дитину. Крім того, у жінки постійно міняється настрій, з’являється токсикоз, запаморочення і сонливість. Навіть у цьому стані секс потрібний, оскільки може подарувати прилив позитивних емоцій і гарний настрій. В другому триместрі ситуація зазвичай покращується – у майбутньої мами підвищується лібідо. Чоловік в цей період зазвичай також налагоджений позитивно – він не боїться зашкодити малюкові, оскільки животик у жінки ще невеликий. А ось в третьому триместрі у мами вже досить великий живіт, і обидва батьки бояться зашкодити дитині. Насправді, це більше психологічний момент, з яким допоможе впоратися гінеколог.

 

В будь-якому випадку, секс і вагітність – не взаємовиключні поняття. Звичайно ж, якщо немає протипоказань, таких як:

– інфекції, що передаються статевим шляхом, у одного з партнерів;

– запальні захворювання статевих органів;

– загроза переривання вагітності (гіпертонус матки);

– передчасні пологи в анамнезі;

– передлежання або низьке прикріплення плаценти;

– багатоплідна вагітність.

 

За наявності протипоказань слід звернутися до лікаря за консультацією і почати лікування у разі потреби. При багатоплідній вагітності сексом займатися все ж можна, але дуже дбайливо і акуратно. Бажано, щоб на ранніх строках секс був не таким частим, ніж зазвичай, внаслідок того, що яйцеклітина ще не дуже добре прикріпилася і занадто активні дії можуть привести до викидня.

 

СЕКС ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

 

Секс після пологів відрізняється від того, яким він був до них. Вважається, що жіночий організм повністю дозріває після вагітності і пологів. Зазвичай займатися любов’ю після пологів можна після 6-8 тижнів. Інтимні контакти необхідно поновлювати поступово, оскільки можливий психологічний і фізичний дискомфорт у жінки. Не переживайте, з часом увесь негатив йде і інтимне життя сімейної пари відновлюється. Зазвичай, чим легше були пологи, тим менше часу йде на відновлення після них.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 65
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше