Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей

24 Січня 201623:14

Звичайно ж, роль бабусь і дідусів у вихованні дітей величезна. Дуже часто новоспечена мама і тато просто не можуть впоратися з усім об’ємом тих справ, які навалюються на них з появою малюка. Ось тут-то на допомогу і приходять вже їх батьки.

 

Зрозуміло, що бабуся і дідусь можуть краще розбиратися в деяких моментах догляду за малюком, оскільки вже виростили своїх власних дітей. Але ось в питаннях виховання участь бабусь і дідусів має дві сторони. Воно може як позитивно впливати на дитину, так і мати негативний ефект. Для того, щоб спілкування онучат з бабусею і дідусем принесло тільки користь, необхідно враховувати деякі моменти.

 

РОЛЬ БАБУСІ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ. ХТО ГОЛОВНИЙ?

 

Ви з дитинства звикли до того, що ваша мама для вас головна, але врахуйте, що ви виросли і тепер ви сама – мама. Тобто для свого малюка головною мають бути ви. Якщо ви живете разом із старшим поколінням, виникає питання: як розподілити обов’язки по вихованню між вами і вашими батьками? Існує декілька варіантів розвитку подій:

  1. Рівноправ’я. І батьки, і бабуся з дідусем мають однакові права на виховання малюка. Такий варіант ідеальний для сімей, в яких хороші стосунки між поколіннями. У такому разі роль бабусі у вихованні дитини полягає в передачі свого досвіду, любові, ласки і життєвих позицій.
  2. Бабуся і дідусь як старше і досвідченіше покоління беруть ініціативу по вихованню малюка на себе.
  3. За процес виховання відповідають батьки, а бабуся з дідусем не повинні заважати.

Який варіант вам вибрати, слід обговорити в сімейному колі відразу після народження дитини.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БАБУСЯ БАЛУЄ ДИТИНУ

 

Якщо ваші батьки проводять з малюком багато часу – це прекрасно. Але що робити, якщо бабуся балує дитину? Зазвичай старше покоління потурає капризам онуків. Таким чином, дитина вчиться маніпулювати людьми, чого ні в якому разі не можна допускати. Нерідко бабусі і дідусі просто захвалюють малюка: іноді це допомагає підвищити самооцінку, але буває, що ще і сприяє розвитку егоцентризму. Якщо у вашій сім’ї склалася ситуація, коли бабуся і дідусь дійсно занадто балують крихітку, поговоріть про це відверто. На сімейній раді слід обговорити ситуацію, що створилася і озвучити головні постулати, за якими ви вирішили виховувати свого малюка. Крім того, не варто надмірно гніватися на старше покоління. Вони балують карапуза лише тому, що дуже його люблять. Постарайтеся м’яко і без скандалу пояснити свою позицію і наполягти на ній.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 89
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше