Тім’ячко у дітей

22 Січня 201622:40

Тім’ячко у дітей – предмет постійного занепокоєння новоспечених батьків, адже не зовсім зрозуміло, що з ним робити і чи потрібний йому спеціальний догляд. Для того, щоб зменшити власні переживання і вчасно помітити, що щось йде не так, кожному батьку необхідно знати якомога більше про це явище.

 

НАВІЩО ПОТРІБНЕ ТІМ’ЯЧКО

 

Зростання черепних кісток у будь-якої людини безпосередньо залежить від того, як збільшується мозок. Перші два роки життя малюка – це період найінтенсивнішого розвитку мозку. Відповідно, череп також постійно міняється і збільшується в розмірі. Але це не єдина відповідь на питання «навіщо потрібне тім’ячко?»

Під час пологів воно дозволяє черепу малюка легко підлаштовуватися під розмір кісток породіллі. Звичайно, через пару днів форма голови немовляти знову приходить в норму. Також «бувалі» батьки знають, що перші 2 роки життя дитини зв’язані з великою кількістю різних дрібних травм, у тому числі і голови. І це зовсім не дивно, адже дитина вчиться сидіти, ходити і тримати рівновагу. Якраз завдяки тому, що кістки черепа в цьому віці зберігають можливість деформуватися, малюк може уникнути серйозних черепно-мозкових травм. Зазначимо також, що у новонароджених діток не один, а цілих 6 тім’ячок, але особливою увагою у педіатрів і батьків користується великий передній і малий задній.

 

РОЗМІРИ І ТЕРМІНИ ЗАКРИТТЯ ТІМ’ЯЧКА У ДИТИНИ

Існує певний розмір і терміни закриття тім’ячка у дитини, які вважаються нормою. Ви здивуєтеся, але розмір тім’ячка можна розрахувати по цілком конкретній формулі: подовжній і поперечний діаметр черепа підсумовуються і діляться на два – ось цей показник і є потрібною нам цифрою. Зазвичай у діток, які тільки з’явилися на світ, розмір заднього джерельця 0,5-0,7 мм. Закривається воно вже до другого місяця життя дитини. З великим тім’ячком трохи інша історія: воно відмінно промацується і помітно зовні. Найчастіше воно має розмір 25 на 25 мм і закривається в 12-18 місяців. Зверніть увагу на те, що, по суті, у різних діток ці параметри можуть відрізнятися, тому не варто відразу ж починати переживати, якщо у вашої дитини вони не співпадають з вказаними. Більше того, в перші 3 місяці життя тім’ячко може навіть збільшитися в розмірі, що також цілком нормально, якщо малюк почуває себе добре і ви не спостерігаєте будь-яких відхилень в його розвитку. До речі, статистика стверджує, що у хлопчиків тім’ячко закривається швидше, ніж у дівчаток. Також не існує ніякого зв’язку між розміром тім’ячка і часом, за який воно закривається.

  

КОЛИ ВАРТО БИТИ ТРИВОГУ?

 

У здорової дитини тім’ячко може лише трохи западати або випинати. Інші зовнішні особливості можуть вказувати на розвиток хвороби:

– тім’ячко, що впало, може бути наслідком обезводнення організму. В такому випадку дитину слід напоїти і викликати лікаря;

- тім’ячко, що випинає, на тлі високої температури або судом сигналізує про серйозне захворювання. В цьому випадку необхідно якнайскоріше викликати лікаря.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 131
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше