Режим дня дитини після року

25 Січня 201600:37

У цьому віці малюк активно пізнає світ і вчиться всьому новому. Режим дня дитини після року необхідний для того, щоб правильно розподіляти енергію карапуза в різний час доби і потихеньку привчати його до дисципліни.

РЕЖИМ

Представляємо вам приблизний режим дня для однорічного малюка:

9:00 – прокидаємося

9:30 – сніданок

10:30–12:00 – йдемо гуляти

12:30 – обід

13:00–16:00 – сон

16:30 – полудень

17:30–18:30 – знову відправляємося гуляти

19:00 – вечеря

21:00 (21:30) – нічний сон

нічне годування – на вимогу (діти до півтора року)

 

Якщо ваша дитина самостійно прокидається о 8 або 10 ранку – не варто будити її саме о 9. Крім того, якщо під час денного сну малюк прокинувся раніше, немає потреби тримати його в ліжку чітко 3 години. Головна мета, яку переслідує режим дня дитини після року, – привчити малюка до певних інтервалів між їжею і до особливої черговості подій: поспав, поїв, пішов гуляти.

 

ГОДУВАННЯ ДИТИНИ В РІК

Годування дитини в рік має проводитися з урахуванням деяких основних моментів:

– годуйте дитину не раніше 9 ранку, навіть якщо він встає о 7 годині. Якщо карапуз прокидається пізніше – витримуйте півгодинну паузу перед годуванням;

– годуйте малюка раз о 3–4 годині. Буває, що час їжі ще не настав, а малюк вже зголоднів. В такому разі можна запропонувати йому невеликий перекус у вигляді фруктів, печива або сирка;

– малюка, якому вже виповнився рік, не варто обмежувати в рідині. Дозволяйте йому пити стільки, скільки він хоче. Важливий момент – кожний прийом їжі не повинен тривати більш ніж 30 хвилин. Такий підхід робить малюка більш дисциплінованим і дозволяє йому зрозуміти, що прийом їжі – не гра.

 

ДЕННИЙ СОН ДИТИНИ ПІСЛЯ РОКУ

Денний сон дитини після року – все ще досить потрібна річ, яка дозволяє малюку відпочити і поповнити запас сил для нових пригод. Якщо у вашого карапуза збереглася звичка спати 2 рази на день – нехай спить. Але якщо ви почали помічати, що денний сон малюка став коротким і неспокійним, можливо, прийшов час перейти на сон один раз на день.

 

У ЯКИЙ ЧАС КРАЩЕ ГУЛЯТИ З ДИТИНОЮ

Якщо за вікном гарна тепла і сонячна погода, то питання, в який час краще гуляти з дитиною, відпадає саме по собі – гуляйте тоді, коли вам зручно, і стільки часу, скільки захоче ваше малятко. А ось якщо на вулиці мрячить або йде сніг – тут вже особливо не розгуляєшся, хоча вийти на свіже повітря хоч на пару хвилин все ж таки слідує. Зрозуміло, що мова не йде про екстремальні погодні умови, як то дуже низька температура, ураган або зливи «стіною». Кращий час для прогулянок з дитиною – ранок або вечір. Можна вийти з малюком на вулицю після сніданку перший раз, а другий – після денного сну і полудня. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 206
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше