Дитина не перевертається., не сидить., не ходить... Що робити?

26 Січня 201600:47

Народження дитини – це щастя. Але в той же час з народженням малюка в сім’ю приходить багато хвилювань і тривог: як розвивається дитина, що з нею відбувається. Але найбільші занепокоєння доставляють батькам ті проблеми, які вони не можуть пояснити.

 

Щоб батьки не боялися особливостей своїх дітей, а також перестали порівнювати темпи розвитку і здоров’я своїх дітей з темпами розвитку інших, ми обговоримо в цій статті деякі насущні питання.

 

МОЇЙ ДИТИНІ ВЖЕ 4 МІСЯЦІ, А ВОНА НЕ ПЕРЕВЕРТАЄТЬСЯ. ЛІКАР, ВОНА ХВОРА?

 

Як правило, діти починають перевертатися після того, як починають упевнено тримати голову. Деякі малюки можуть почати перевертатися з живота на спину у віці 3 місяців, а у деяких це відбувається до 4-5 місяців. Перевертатися зі спини на живіт більшість дітей починають в 5-6 місяців, коли зміцніють м’язи шиї і рук. Зазвичай приблизно до 6 місяців багато малюків починають упевнено перевертатися в обох напрямах.

 

МОЇЙ ДИТИНІ 7 МІСЯЦІВ, А ВОНА НЕ СИДИТЬ.

 

Найчастіше причиною батьківської тривоги є порівняння з чужими дітьми або зі своєю першою дитиною. Проводити подібні паралелі – марна витрата часу, адже всі діти різні, динаміка росту у них відрізняється, і частенько досить сильно. Хтось раніше вчиться говорити, а хтось – ходити.

Якщо малюк в 6 місяців не сидить – це не катастрофа! Ця навичка зазвичай розвивається у дитини в 7-8 місяців. Але якщо вам зовсім страшно, порадьтеся з дитячим неврологом: якщо він встановить, що м’язи вашого малюка слабкі, то, можливо, масаж і зайняття з дитиною певними фізичними вправами допоможуть вирішити проблему.

Не намагайтеся змусити дитину робити те, до чого її організм ще не готовий. Деякі батьки саджають дітей в подушки, щоб навчити їх сидіти. Безумовно, дитині це подобається, але навантаження на незміцнілий хребет, особливо якщо малюк залишається в такому положенні довго, може привести до його викривлення, а це в свою чергу спричинить масу проблем.

Пам’ятайте також, що для дитини, яка ще не уміє сідати самостійно, протипоказані прогулянки в колясці з вертикальною спинкою, це створює перенавантаження на хребет і заподіює незручності.

 

МОЇЙ ДИТИНІ 9 (12) МІСЯЦІВ, А ВОНА ЩЕ НЕ ХОДИТЬ…

 

У нормі дитина починає ходити в період від 9 місяців до кінця 15 місяця (1 рік і 3 місяці).

Активні діти зазвичай починають ходити раніше, а спокійніші отримують задоволення від тихого споглядання навколишнього світу: їм поспішати нікуди, тому вони і не прагнуть піти. Є діти, які уміло повзають на карачки, і їм цього вистачає; а є малюки, яким хочеться ходити вздовж якоїсь опори. З часом і ті та інші вчаться координувати рухи ручок і ніжок, тримати рівновагу, що і призводить до перших кроків.

Краще всього давати дитині можливість самій вчитися ходити, лазити, підніматися, опускатися. Якщо дитина повзає, встає біля опори – це означає, що вона обов’язково піде: просто поки не прийшов час.

Слизька підлога, велика кількість меблів (особливо з гострими кутами) і малий вільний простір блокують бажання дитини ходити, але при цьому вона може активно повзати, не демонструючи ніяких додаткових проявів захворювань.

Якщо малюкові більше року, але він не ходить і навіть не робить спроб – зверніться до фахівця (дитячому неврологу).

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 156
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше