Дитина і дисципліна

23 Січня 201622:07

Як би багато свободи ви не хотіли дати своєму малюкові, правила все ж потрібні. Вони допомагають крихітці краще зрозуміти навколишній світ і швидше ознайомитися з його законами. Крім того, наявність дисципліни в сім’ї виховає характер малюка і підготує його до садка і школи. В цій статті ми постараємося розповісти вам, як навчити дітей дисципліні.

 

ЩО ТАКЕ ДИСЦИПЛІНА ДИТИНИ

 

Дисципліна дитини – комплекс навичок, які повинен мати малюк при спілкуванні з дорослими і взаємодії з навколишнім світом. Головні з них:

– уміння слухати старших. Якщо хтось з дорослих попросив дитину принести або подати якусь річ, малюк повинен робити це без образ і зневаги у бік дорослого;

– доброзичливість по відношенню до братів або сестер, якщо такі є;

– дбайливе відношення до своїх речей і уміння їх складати;

– дотримання порядку, який встановлений в сім’ї: якщо раз на тиждень всі члени сім’ї роблять прибирання, ухилятися від цього процесу ніяк не можна;

– уміння користуватися основними столовими приборами;

– уміння виконувати основні гігієнічні заходи: одягатися, умиватися і так далі;

– уміння слухати дорослих і не перебивати.

Насправді, починати привчання до дисципліни можна з пелюшок. Головне, тверезо оцінюйте можливості малюка і складність завдання, яке ви йому даєте.

 

ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ ДИСЦИПЛІНІ

 

Привчання до дисципліни і порядку – важливий момент, до якого необхідно підійти з усією відповідальністю. Основну роль в цій справі грає постійна послідовність. Обидва батьки повинні вимагати від дитини одне і те ж, інакше вона розгубиться і не розумітиме, як їй поводитися. Постарайтеся скласти для малюка спеціальний розпорядок дня, якому необхідно слідувати. Навіть якщо дитина не змогла поспати вдень через будь-який важливий захід, скажіть їй, що це виключення з правил і поясните причину. Також одним з важливих елементів у формуванні дисципліни є так званий метод покарання і заохочення. Кожен батько самостійно вирішує, яке покарання вибирати для неслухняного чада. Головне, не перестаратися. Стежте за тим, щоб співвідношення покарання і заохочення були приблизно 1 до 6. В цьому випадку вам вдасться уникнути серйозних образ і істерик. Якщо ви вирішили виховати добру, хорошу, ввічливу і чуйну людину, насамперед розпочніть з себе. Не секрет, що поведінка малюка формується в процесі спостереження за тим, що роблять дорослі. З вашого боку нечесно вимагатиме від дитини те, що ви не робите самі.

Коментарі
Всі 89
9
1
9
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше