Дитина і дисципліна

23 Січня 201622:07

Як би багато свободи ви не хотіли дати своєму малюкові, правила все ж потрібні. Вони допомагають крихітці краще зрозуміти навколишній світ і швидше ознайомитися з його законами. Крім того, наявність дисципліни в сім’ї виховає характер малюка і підготує його до садка і школи. В цій статті ми постараємося розповісти вам, як навчити дітей дисципліні.

 

ЩО ТАКЕ ДИСЦИПЛІНА ДИТИНИ

 

Дисципліна дитини – комплекс навичок, які повинен мати малюк при спілкуванні з дорослими і взаємодії з навколишнім світом. Головні з них:

– уміння слухати старших. Якщо хтось з дорослих попросив дитину принести або подати якусь річ, малюк повинен робити це без образ і зневаги у бік дорослого;

– доброзичливість по відношенню до братів або сестер, якщо такі є;

– дбайливе відношення до своїх речей і уміння їх складати;

– дотримання порядку, який встановлений в сім’ї: якщо раз на тиждень всі члени сім’ї роблять прибирання, ухилятися від цього процесу ніяк не можна;

– уміння користуватися основними столовими приборами;

– уміння виконувати основні гігієнічні заходи: одягатися, умиватися і так далі;

– уміння слухати дорослих і не перебивати.

Насправді, починати привчання до дисципліни можна з пелюшок. Головне, тверезо оцінюйте можливості малюка і складність завдання, яке ви йому даєте.

 

ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ ДИСЦИПЛІНІ

 

Привчання до дисципліни і порядку – важливий момент, до якого необхідно підійти з усією відповідальністю. Основну роль в цій справі грає постійна послідовність. Обидва батьки повинні вимагати від дитини одне і те ж, інакше вона розгубиться і не розумітиме, як їй поводитися. Постарайтеся скласти для малюка спеціальний розпорядок дня, якому необхідно слідувати. Навіть якщо дитина не змогла поспати вдень через будь-який важливий захід, скажіть їй, що це виключення з правил і поясните причину. Також одним з важливих елементів у формуванні дисципліни є так званий метод покарання і заохочення. Кожен батько самостійно вирішує, яке покарання вибирати для неслухняного чада. Головне, не перестаратися. Стежте за тим, щоб співвідношення покарання і заохочення були приблизно 1 до 6. В цьому випадку вам вдасться уникнути серйозних образ і істерик. Якщо ви вирішили виховати добру, хорошу, ввічливу і чуйну людину, насамперед розпочніть з себе. Не секрет, що поведінка малюка формується в процесі спостереження за тим, що роблять дорослі. З вашого боку нечесно вимагатиме від дитини те, що ви не робите самі.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 89
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше