Дитині вже 6 місяців, а зубів немає. Що робити?

25 Січня 201600:50

Народження дитини – це щастя. Але в той же час з народженням малюка в сім’ю приходить багато хвилювань і занепокоєнь: як розвивається дитина, що з нею відбувається. Але найбільші занепокоєння доставляють батькам ті проблеми, які вони не можуть пояснити.

 

Батьки не повинні боятися особливостей своїх дітей, також не варто порівнювати темпи розвитку і здоров’я своїх дітей з темпами розвитку інших дітей, адже всі малюки унікальні.

 

ДИТИНІ 6 МІСЯЦІВ, А ЗУБІВ НЕМАЄ. ЩО РОБИТИ?

 

Процес і терміни прорізування зубів залежать від успадкованих генетичних параметрів, від протікання вагітності і пологів, характеру харчування матері і дитини, якості питної води, клімату, захворювань дитини і медикаментів, що приймаються малюком.

У дитини прорізуються 20 молочних зубів.

  

Перші передні зуби (нижні різці), які розташовані у серединної лінії, прорізуються в 6-9 міс. Верхні різці – в 7-10 місяців, другі (бічні) верхні різці – в 9-12 місяців; другі (бічні) нижні різці – в 9-12 місяців; перші верхні корінні зуби – в 12-18 місяців; перші нижні корінні зуби – в 13-19 місяців; верхні ікла – в 16-20 місяців; нижні ікла – в 17-22 місяців; другі нижні корінні зуби – в 20-33 місяці; другі верхні корінні зуби – в 24-36 місяців.

 

Тобто до 3 роки у дитини, як правило, є вже всі 20 молочних зубів: на кожній щелепі розташовується по 4 різці (4 центральні зуби), 2 ікла (треті від центру або «очні») і 4 моляри (четверті і п’яті від центру, «жувальні» зуби).

Послідовність прорізування зубів однакова практично для всіх дітей: відрізняються тільки тимчасові інтервали. Але зустрічаються і «особливості» прорізування зубів, тобто змінюється і послідовність.

 

Якщо більше дитину нічого не турбує, почекайте наступного зуба і, коли послідовність відновиться, просто контролюйте процес. Якщо ж і далі буде порушена послідовність прорізування – потрібно звернутися до фахівця.

У кожної дитини є свої особливості, але до року у малюка все ж повинен з’явитися хоч би один зуб, інакше слід шукати причини в будь-яких захворюваннях.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 156
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше