Дитину закачує в транспорті

22 Січня 201622:15

Кінетоз – саме так в медицині називається явище, коли дитину закачує в транспорті. Таке «захворювання» виникає при неузгоджених діях між вестибулярним апаратом, центральною нервовою системою і зоровим аналізатором.

 

ПРИЧИНИ закачування

 

Насправді, кінетоз – всього лише реакція у відповідь організму на ті або інші дії. Причини закачування у такому разі можуть бути самими різними: похитування під час прогулянки на катері, їзда в транспорті або навіть катання на гойдалках. У більшості випадків неприємні відчуття викликають рухи з «плаваючою» амплітудою. Дуже часто закачати може під час тривалої поїздки. Малюки, які мають спадкову схильність або погано розвинений вестибулярний апарат, більше схильні до цього явища, ніж інші.

 

СИМПТОМИ закачування

 

Симптоми закачування досить неприємні і можуть зіпсувати будь-яку поїздку. При кінетозі людина блідне або червоніє, може з’явитися холодний піт і запаморочення. Також виникає нестерпність запахів і підвищене слиновиділення. Крім того, закачування може супроводжуватися головним болем і дискомфортом в шлунку. Частими супутниками кінетоза також є нудота, блювота і порушення ритму серця. Зазначимо, що ці симптоми зовсім не обов’язково з’являються разом. Можуть спостерігатися тільки слабкість і відчуття дискомфорту.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНУ закачує В МАШИНІ

                                                                         

Якщо вас чекає тривала поїздка, а вашому малюкові часто стає погано в транспорті, вам допоможе профілактика закачування. Спершу потурбуйтеся про те, щоб малюк добре виспався. Перед поїздкою слід поїсти. Їжа має бути здоровою і в міру поживної. Голод і надмірна ситість також можуть спровокувати закачування. Намагайтеся займати разом з дитиною місця в передній частині транспортного засобу і сідати обличчям по ходу руху. Стежте за тим, щоб малюк не перегрівався. Також не варто користуватися духами під час поїздки – сильні запахи можуть спровокувати закачування. Захопіть з собою паперові пакети, серветки, м’ятні і лимонні льодяники, які допоможуть угамувати нудоту.

 

ПРОФІЛАКТИКА закачування

 

Щоб не думати про те, що робити, якщо дитину закачує в машині, необхідно приділити увагу такому явищу, як профілактика закачування. Існує цілий ряд вправ, спрямованих на тренування вестибулярного апарату: зайняття танцями, плавання, їзда на велосипеді. Якщо дитина зовсім маленька, зміцнити вестибулярний апарат допоможуть ігри з батьками: катання на каруселях або гойдалках.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 64
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше