Розвиток мовлення у дитини

23 Січня 201622:12

Розвиток мовлення у дитини – важливий момент, завдяки якому крихітка зможе спілкуватися з іншими людьми, ще активніше пізнавати світ і розвиватися. Головне, щоб батьки розуміли, що всі малюки різні: деякі дітки в 11 місяців володіють «арсеналом» з 15 слів, а інші і до двох років наполегливо мовчать. У будь-якому разі, розвиток мовлення у дітей має 2 основні напрями:

– пасивне – дитина розуміє значення слова і те, до чого воно відноситься, але доки не може сказати його самостійно;

– активне – дитина починає щосили розмовляти з навколишніми людьми.

Логічно, що пасивний розвиток мовлення у дітей випереджає активний.

 

ЕТАПИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ В РАННЬОМУ ВІЦІ

 

Вже у віці 1-2 місяців батьки можуть помітити так зване «гуління» – протяжні неголосні звуки або окремі склади ніби «а-а-а-а-а», «га-а», «а-гу» та інше. В 2-3 місяці арсенал малюка поповнюється новими складами: «шу», «гу», «ши», «бу», «зи» та інш. У 4 місяці дитина починає сміятися. У 5 місяців карапуз вже може «співати», міняючи інтонацію голосу. У піврічному віці дитина починає розуміти мову дорослої людини, впізнає знайомі голоси і реагує на інтонацію. Також малюк починає лепетати щось подібне до «та-та-та-та-та», «ба-ба-ба-ба-ба». Зазвичай дитина використовує такий лепет для того, щоб висловити свої бажання або просто освоїти роботу з голосом. У 7-8 місяців крихітка вже розуміє багато слів, дізнається назви предметів, які вимовляє дорослий, і шукає їх очима. З 8 місяців діти вже зв’язують знайомі слова не лише з предметами, але і зі своїми діями, можуть вимовляти прості слова, наслідують різні звуки і розуміють прості інструкції ніби: принеси іграшку або подай м’ячик.

 

Зазвичай ці етапи розвитку мовлення дитини все ж відносять до пасивної. Буває так, що період пасивного мовлення затягується до 2 років – дитина все прекрасно розуміє, виконує прохання дорослих, але наполегливо мовчить. Не рідкість, коли такі мовчуни до 3 років переганяють по розвитку тих, хто почав говорити в 9 місяців. Крім того, перші слова малюка зовсім не обов'язково мають бути схожими на дорослу мову – досить, якщо це буде просто набір звуків, які в розумінні малюка означають певний предмет.

 

ІГРИ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

 

Для того, щоб малюк швидше сказав свої перші слова, існують спеціальні ігри для розвитку мовлення. Найпростіше – зробити так, щоб дитина повторювала за вами окремі склади або цілі прості невеликі слова. Крім того, можна пограти з малюком в гру «дізнайся по звуку». Познайомте малюка з предметами, які видають якісь звуки: папір, барабан, музична іграшка, вимовіть їх назву і дайте малюкові самостійно спробувати добути з них якийсь звук. Крім того, граючи з дитиною в що-небудь, намагайтеся постійно розмовляти з ним і коментувати свої дії – так карапузові буде легше запам’ятати їх назви.

Коментарі
Всі 109
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше