Ранній розвиток дітей

23 Січня 201622:46

Кожен з батьків хоче, щоб його малюк отримав всі необхідні навички для того, щоб надалі бути успішною і щасливою людиною. Сучасний світ з кожним днем стає все швидшим і швидшим, і щоб малюк включався в його роботу якомога раніше, деякі батьки додають до виховання крихітки спеціальні методики, що допомагають малюкові раніше навчитися корисним навичкам, – це і називається ранній розвиток дітей. Існує декілька методик раннього розвитку малюків, які ми розглянемо детальніше в цій статті.

 

МЕТОДИКА МАРІЇ МОНТЕССОРІ 

Методика Марії Монтессорі побудована на розвитку дрібної моторики. Перше, на що спирається Монтессорі, – інтерес, друге – індивідуальний підхід. Кожен малюк вибирає саме те заняття, яке йому подобається, і вчитель окремо показує йому, як справитися з тим або іншим завданням. Заняття ґрунтуються на волі вибору, оскільки саме дитина сама вибирає, що їй розвивати саме в цей момент. Звичайно, тут існують деякі орієнтири. Вважається, що в різному віці малюк сприйнятливіший до тих або інших речей. Наприклад, від 0 до 6 років у дитини відбувається розвиток мовлення, а до 5,5 – сенсорних навичок. З 2,5 місяців до піврічного віку у крихітки закріплюються соціальні навики. Завдання дорослого – допомогти малюкові зосередитися на тому занятті, яке для нього цікаво.

 

МЕТОДИКА ЗАЙЦЕВА 

Методика Зайцева заснована на принципово новому підході до вивчення математики і граматики. Посібники з цієї методики базуються на тому, що більше всього діти люблять грати. Викладання за методикою Зайцева – це приваблива гра, в якій малюкові цікаво брати участь. Діти багато рухаються, ходять, бігають, плескають в долоні і топають ніжками. Також малюки користуються спеціальними кубиками і таблицями, за допомогою яких вчаться читати, ставити наголоси, складати слова і речення.

 

МЕТОДИКА ДОМАНА

Знаменита своїми позитивними результатами методика Домана досі викликає інтерес у багатьох батьків. Вона заснована на стимуляції центральної нервової системи і мозку малюка за допомогою зорового і слухового сприйнять і дотику. Вважається, що найефективніше застосовувати її до 7 років. Автор методики вважає, що найпростіше залучити малюка до пізнання і бажання дізнатися щось нове в перший рік життя. Відповідно, починати навчання за цією методикою можна з самого народження. У своїй методиці Доман віддає перевагу математиці, читанню, фізичній і руховій активності дитини. Він також рекомендує використовувати комплекс рухів, які стимулюють активність практично всіх м'язів дитини. Упор на фізичну активність підсилює і розумовий розвиток крихітки. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 73
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше