Психіка і характер дитини 2-3 років

26 Січня 201600:41

Для кожного віку вашого улюбленого малюка існують особливі моменти, які характерні тільки для цього етапу розвитку крихітки. Психіка і характер дитини 2-3 років також мають ряд унікальних особливостей. Дітки в цьому віці дуже емоційні, проте їх легко відвернути і перемкнути їх увагу на щось інше. Також малюк вчиться тільки тому, що його цікавить, і тільки у тієї людини, до якої він відчуває довіру. Ось чому дуже важливо, щоб у дитини склалися стосунки з педагогом із самого початку.

 

Також важлива особливість діток 2-3 років – якщо малюк відчуває хоч щонайменший фізичний дискомфорт, це істотно знижує ефективність навчання. Якщо малюк не дуже виспався, хоче їсти, йому давить резинка від колготок або натирає шов від футболки – будьте упевнені, що чому б ви не намагалися навчити крихітку – все буде марно.

В цьому віці для малюка абсолютно природно імітувати дорослих. Ясна річ, що мамі і тату треба ретельно стежити за тим, що вони роблять, щоб крихітка не повторила нічого такого, чого йому говорити або робити не варто було б. Зате в цьому віці батьки можуть успішно вчити малюка грати, збирати конструктори і робити різні маніпуляції з предметами – карапуз запам’ятає все!

 

ХАРАКТЕР І ТЕМПЕРАМЕНТ МАЛЮКА

 

Характер і темперамент малюка – важливий момент, враховуючи який, можна досягти великих успіхів у вихованні крихітки. Розпочнемо з того, що виділяють 4 типи темпераменту: меланхолік, холерик, сангвінік і флегматик. Чисті типи зустрічаються досить рідко, а ось змішані – аж занадто. Зазвичай той або інший темперамент у малюка починає проявлятися у віці 2-3 років. Батькам слід звертати увагу на темперамент свого малюка хоч би тому, що якщо він не співпадає з їх власним і вони не розуміють, в чому справа, це може привести до серйозних розбіжностей в сім’ї. Вам буде куди простіше порозумітися з малюком, розрахувати навантаження та інше, знаючи особливості характеру вашої дитини. Наприклад, дітки-флегматики відрізняються повільністю, спочатку вони почувають себе невигідно з іншими малюками і не хочуть брати участь в розвагах. Таким карапузам складно звикнути до нового режиму, вимог і розлучень з батьками. Дитина-меланхолік дуже а реагує на все емоційно. Будь-яку дрібницю такий малюк переживає глибоко і довго. З такими дітьми треба бути особливо уважними і чуйними. Також майже всім відомо, що неврівноваженістю і легкозбудливістю відрізняються дітки-холерики. Вони люблять шумні рухливі ігри і завжди прагнуть до лідерства. «Найзручніші» для батьків – сангвініки. Такі малюки активні, енергійні, швидко пристосовуються до всього нового і легко соціалізуються в суспільстві.

 

КРИЗА ТРЕТЬОГО РОКУ ЖИТТЯ ДИТИНИ

 

Криза третього року життя дитини виникає через те, що малюк дуже хоче бути дорослим і самостійним. Він жадає пізнавати світ самостійно, і якщо батьки обмежують його більше, ніж того вимагають міркування безпеки, – дитина починає капризувати: відмовляється йти в потрібному напрямі, видирає руку і втікає. Тут від мами і тата потрібні терпіння і підтримка малюка в знаходженні нового рівня самостійності. Але як реагувати на прохання дитини, яке ви дійсно не можете задовольнити?

– Не кричить на малюка, як би він не поводився. Він вчиться реагувати на світ, дивлячись на вас. Якщо ви реагуєте криком на те, що вас не влаштовує, – не дивуйтеся, якщо крихітка пророблятиме аналогічні речі.

– Якщо ви вже сказали, що щось не можна – стійте на своєму. Якщо ви змінили рішення після ниття і сліз – дитина дуже швидко зрозуміє, що це дієвий метод, і із задоволенням користуватиметься ним і далі.

– Намагайтеся пояснити малюкові, чому не «можна», доступними і зрозумілими словами. Невиразні відповіді типу «тому що», «я сказала ні, отже ні» підривають довіру малюка до вас і нічого для нього не прояснюють.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 94
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше