Меню дитини в 1 рік і в півтора року

26 Січня 201600:37

Меню дитини в 1 рік не тільки поповнюється ще більшою кількістю корисних продуктів, але міняється і сам режим і характер годування. Починаючи з 1 року молочні продукти в харчуванні малюка відходять на другий план, але це не означає, що вони і зовсім пропадають: рекомендована норма споживання молочних продуктів для дітей після року складає 500 мл на добу. Починаючи з цього віку малюків прагнуть перевести на 4-5-разове годування.

ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ПІСЛЯ РОКУ

Давайте розглянемо приблизний варіант того, як виглядає харчування дитини після року:

 Сніданок

На сніданок діткам від 1 року можна приготувати кашу або молочний суп з вермішеллю. Також можна запропонувати малюкові дитячий сирок «Агуша». До речі, порція сирка з 1 року до 1,5 років поступово збільшується з 50 до 100 г. Як напій приготуйте чай без цукру або настій з шипшини.

 Другий сніданок

Для другого сніданку чудово підійде фруктовий сік або пюре «Агуша». Ці продукти стимулюють вироблення шлункового соку і вгамовують спрагу перед обідом.

 

Обід

Раціон дитини в рік дозволяє приготувати їй пісний супчик і овочеве блюдо з м'ясом. Раціон дитини в рік також припускає чергування м'ясних і рибних блюд. Але пам'ятайте про те, що непогано б влаштовувати крихітці раз в тиждень вегетаріанський обід.

 Полудень

Полуднувати малюк цілком може дитячим кефіром або йогуртом «Агуша», сухарем і фруктами.

 Вечеря

На вечерю не слід давати важкі м'ясні продукти і каші. Можна приготувати легке пюре з овочів або скористатися вже готовим дитячим овочевим пюре. Також можна відварити вермішель або зварити легкий овочевий суп.

 ДИТИНІ РІК – ПОГАНО ЇСТЬ

Буває, що у батьків виникає проблема: дитині рік – погано їсть. Що ж робити в такій ситуації? Спершу подивіться на загальний стан малюка, і якщо ви замітили, що він млявий, нерухомий або часто вередує, зверніться до лікаря. Також слід пам'ятати про те, що людина в будь-якому віці хоче їсти тільки тоді, коли шлунок звільняється від їжі. Якщо крихітка просто не встигає перетравити всю їжу, яку ви їй запропонували минулого разу, немає нічого дивовижного в тому, що дитина не хоче їсти. Також постарайтеся, щоб малюк не сідав за стіл у збудженому стані – пограйте з ним в спокійну гру або почитайте 10-15 хвилин книжку. Буває, що дітки відмовляються від їжі в жаркі літні дні. В цьому теж немає нічого дивного: при надмірній втраті рідини знижується вироблення травних соків. Саме тому лікарі рекомендують трохи змінити раціон однорічної дитини влітку: замість обіду запропонуйте їй йогурт, кефір, легку кашу або фруктовий сік. Після денного сну малюк достатньо зголодніє і з'їсть все, що ви йому приготували на обід.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 102
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше