Проблеми при грудному вигодовуванні

24 Січня 201623:23

Проблеми при грудному вигодовуванні – не рідкість. Цей процес досить складний і вимагає від мами терпіння і створює певні умови:

 

– жінка повинна мати можливість постійно знаходитися біля малюка і годувати його на вимогу;

– мама повинна повноцінно харчуватися;

– матері-годувальниці потрібний відпочинок, який стає практично неможливим з великою кількістю домашніх справ;

– в першу чергу жінка повинна сама хотіти вигодувати малюка грудьми, а не робити це через те, що так говорять свекруха або подруги.

 

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ПРИ ГВ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ?

 

Існує ряд найпоширеніших проблем при ГВ. Одна з них – лактостаз. Іншими словами – застій молока в грудях. Ця проблема виникає через те, що груди вчасно не звільняються, і відбувається закупорка молочної протоки. Груди стають твердими, болісними, температура тіла підвищується. Для того, щоб уникнути цієї проблеми, необхідно навчитися правильно зціджувати молоко. Якщо не ліквідовувати лактостаз за добу, необхідно звертатися до лікаря.

 

Наступна проблема при ГВ – мастит. При цьому захворюванні відбувається запалення тканин молочної залози. Для того, щоб попередити проблему, необхідно регулярно зціджувати молоко, підібрати правильний бюстгальтер і тримати груди в теплі.

 

Ще один негативний момент, який може виникнути у мами-годувальниці, – гіполактація. В цьому випадку не виробляється достатня кількість молока. Не обов’язково відразу ж припиняти годування. Необхідно звернутися до лікаря і чітко виконувати його рекомендації для того, щоб молоко з’явилося знову.

 

ЯК УНИКНУТИ ПРОБЛЕМ ПРИ ГОДУВАННІ ГРУДЬМИ

 

Для того, щоб знать, як уникнути проблем при годуванні грудьми, необхідно розібрати типові помилки матері-годувальниці:

– навіть якщо бракує молока, мами наполегливо годують в одно годування тільки з одних грудей;

– неправильно прикладають малюка до грудей. Як наслідок, з’являються тріщини в сосках, які ще більше ускладнюють годування;

– не зціджують молоко;

– порушують свій режим харчування: їсти потрібно часто і маленькими порціями;

– порушують режим питва: мати-годувальниця повинна пити не більше 2 літрів рідини на день. Більша кількість пригноблює лактацію.

 

З усього вищесказаного виходить, що кожна мама вже до моменту пологів повинна навчитися правильно зціджувати молоко. Звичайно, буває, що навіть у найпідготовленішої мами з’являються проблеми. Головне, не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до фахівця.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 81
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше