Відвідування лікаря з дитиною

25 Червня 201501:08

Відвідування лікаря з дитиною – неминуча доля кожного батька, оскільки за організмом, що росте, потрібні постійне спостереження і догляд.

 

Існує особливий графік, за яким повинне відбуватися відвідування лікаря з дитиною. Перший лікар, з яким стикається малюк, –  педіатр. Він приходить додому до новонародженого 3 рази: 2 рази впродовж перших 3 днів після виписки з лікарні і третій раз – на 21-й день. Далі батькам потрібно самостійно вести крихту до поліклініки.

 

ПЕРШИЙ ПОХІД ДО ЛІКАРЯ З ДИТИНОЮ

 

Перший похід до лікаря з дитиною, а саме до педіатра, зазвичай відбувається, коли малюкові виповнюється 1 місяць. Лікар вимірює коло голови, зріст, вагу, об’єм грудей і звіряє показання з нормою. Також лікар робить висновок про те, до якої групи здоров’я відноситься крихта. Зверніть увагу, що педіатр приймає мам з грудничками не щодня, а в певні «дні для немовлят» в поліклініці. Також в 1 місяць малюка слід показати таким фахівцям:

 

– невролог –  він перевірить роботу центральної нервової системи і при необхідності призначить масаж або басейн. Наступні відвідування цього лікаря зазвичай відбуваються в півроку і 1 рік;

 

– ортопед –  доктор оцінить розвиток кістково-м’язової системи і переконається у відсутності клишоногості або вивиху тазостегнового суглоба. Повторні відвідування цього лікаря чекають крихту в 1 рік;

 

– окуліст –  цього лікаря відвідують в 1 місяць, в півроку і в рік. Під час першого візиту лікар вивчить стан очного дна і переконається, що малюк бачить обома очима;

 

– хірург –  цей лікар займається проблемами аномалій в розвитку діток, які потребують хірургічного втручання.

 

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ЛІКАРНІ

 

Як підготувати дитину до лікарні? Напевно, це питання турбує будь-якого батька перед відвідуванням лікаря, адже так хочеться, щоб все пройшло гладко і без істерики. Найважливіше в цій справі –  ваш настрій (так-так, саме ваш). Річ у тому, що крихта може поводитися зовсім не так, як ви чекаєте: плакати, кричати і всіляко виражати своє обурення. Головне, не нервуйте і пам’ятайте: спокійна мама –  спокійний малюк. Також поклопочіться про ті речі, які можуть знадобитися вашій дитині: підгузки, серветки, брязкальця тощо. Пам’ятайте про те, що будь-який похід малюка до лікаря –  неминучий стрес, тому прагніть бути м’якше і підтримувати свого карапуза ніжними дотиками і ласкавими словами. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 115
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше