Чому діти прокидаються вночі

22 Січня 201622:46

Якщо у вашій сім’ї є зовсім маленька дитина, ви, напевно, помічали, що вона частенько без видимої причини не дає батькам як слід поспати. Давайте спробуємо розібратися в тому, чому діти прокидаються вночі, і чи це нормально.

 

Зазвичай діти сплять більше, ніж дорослі, але ось цикл сну у них значно коротший, а періоди поверхневого сну, коли дитина може прокинутися, настають частіше. З цього виходить, що нічні пробудження малюка – цілком нормальне явище. Трудність для батьків полягає тільки в тому, що дитині потім буває складно самостійне заснути. В такому випадку крихітка, швидше за все, вимагатиме провести звичайний «ритуал» перед укладенням: прикласти до грудей, розповісти казку та інше. Зазвичай до півторарічного віку діти прокидаються від одного до шести разів за ніч, а то і навіть до восьми. Звичайно ж, краще, якщо у момент такого пробудження хтось з дорослих буде поряд з малюком. Ще однією причиною того, чому діти прокидаються вночі, може стати протест – вираження небажання лягати спати. Також крихітка може різко відкривати очі через нічні страхи. В цьому випадку дитина прокидається з плачем. Зазвичай таке явище не вимагає якогось спеціального поводження: малюка треба просто заспокоїти, і, швидше за все, вранці він не згадає про те, що йому щось приснилося. Також причиною можуть послужити кольки, погане самопочуття, мокрий підгузок або утруднення дихання.

 

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ СПАТИ ВСЮ НІЧ

 

Власне, немає якоїсь однозначної відповіді на питання «як навчити дитину спати всю ніч». Батькам варто звернути увагу на те, що найчастіше малюки прокидаються все ж через те, що їм просто некомфортно. Запам’ятайте: під час сну дитина любить свободу рухів, тому не варто особливо сильно укутувати її в ковдру. Також у кожної дитини, як і у дорослого, існує своя особлива улюблена поза для сну – спробуйте укладати малюка відразу в цю позу. Відповідна вологість повітря, температура, зручне ліжечко, відсутність різких звуків – ось що допоможе вашому карапузові міцно і солодко спати. Буває, що у вирішенні цього питання допомагає зміна режиму денного сну або спільний сон з батьками. Зазвичай при останньому ритми сну мами і дитини узгоджуються, і вони починають прокидатися приблизно в один і той же час – це значно полегшує нічний відхід за малюком. Спільний сон також допомагає крихітці швидше перестати плутати день і ніч, спокійніше спати і рідше будити маму і тато. Але тут необхідно також проявляти обережність і стежити за тим, щоб малюк не перегрівся, не впав і не був придавлений тілом дорослої людини.

 

ПОРУШЕННЯ РИТМУ СНУ У ДИТИНИ

 

Ми вже розібралися з тим, що у малюка є свій власний особливий графік нічного пильнування, але що робити, якщо сталося порушення ритму сну у дитини і вона прокидається навіть частіше звичайного? Причиною цього може бути:

– фізичний дискомфорт

– емоційне перевантаження

– неврологічні патології

– проблеми із здоров’ям.

Якщо ви помітили, що ваша дитина страждає безсонням або надто багато спить, зверніться до лікаря. Він неодмінно призначить потрібне лікування, яке допоможе вашому малюкові міцно і солодко спати.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 118
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше