Планування другої вагітності

25 Січня 201601:17

Планування другої вагітності – важливий і приємний процес в житті кожної люблячої пари. Хоча зазвичай повторні пологи не так сильно турбують жінку, адже вона вже знає, на що чекати, все ж і друга вагітність має свої особливості.

 

ПЛАНУВАННЯ ДРУГОЇ ВАГІТНОСТІ. З ЧОГО РОЗПОЧАТИ?

 

Важливий і відповідальний крок – планування другої вагітності. З чого почати цей процес, щоб все пройшло максимально комфортно для всіх членів сім’ї? Розпочнемо з медичних аспектів. Очевидно, що після народження першої дитини організму жінки необхідно відновитися. Під час вагітності організм мами зіткнувся з величезною напругою і перебудовою роботи всіх систем, після чого були безпосередньо пологи, потім період лактації і зміни гормональної регуляції – це все відбувалося на тлі зміни режиму дня і психологічної напруги у зв’язку з народженням крихітки. Ясна річ, що після всього цього організму потрібний час на відновлення. З медичної точки зору, оптимальна перерва між вагітністю – 2-3 роки. Саме цього часу вистачає для того, щоб організм прийшов в себе після першого потрясіння.

 

ПЛАНУВАННЯ ДРУГОЇ ДИТИНИ. ВІК ПОРОДІЛЛІ

 

Планування другої дитини має враховувати не лише часовий проміжок між першими і другими пологами, але і особливості, які можуть бути пов’язані з віком породіллі. Вважається, що занадто тривалий проміжок між пологами – 10 років і більше, коли жінці минає 35-40 років, – може викликати ризик порушення розвитку плоду в матці. Річ у тому, що чим старше стає жінка, тим гірше стає кровопостачання матки, а це може стати причиною розвитку у дітей різних аномалій. Відповідно, краще прийняти рішення про народження другого малюка у більш ранньому віці – до 35 років.

 

РІЗНИЦЯ У ВІЦІ МІЖ ДІТЬМИ

 

Будь-яка різниця у віці між дітьми має свої плюси і мінуси:

 

Рік, півтора, два – така різниця дозволяє спілкуватися з дітками не вказуючи на те, хто старший, а хто молодший. Мамі не треба брати 2 декретних відпустки, малюки ростуть разом і можуть користуватися одними і тими ж речами по черзі. Але не варто забувати, що це якраз той випадок, коли організм мами ще не встиг толком відновитися після перших пологів. Та і діти-погодки вимагають величезної уваги і витрат енергії.

 

3-4 роки – така різниця вважається найоптимальнішою як у фізіологів, так і у психологів. Організм мами встигає прийти в норму після першого малюка, старша дитина вже розуміє, що у неї народився братик або сестричка, і вчиться піклуватися про близьку людину з дитинства. Та і різниця між малюками ще не така велика, щоб старший почав ревнувати маму.

 

4-8 років – також прекрасна різниця у віці між дітьми. Мама встигає віддати максимум любові старшому малюкові і пояснити йому, що прийшов час для того, щоб з’явився ще один улюблений член сім’ї. Також старша дитина вже цілком може посильно допомагати мамі у догляді за молодшою.

 

10-15 років – занадто велика різниця. Старша дитина вже може добре допомагати батькам і фактично бути нянькою, але вона також може відчувати, що вся увага перемкнулася на малюка, і впасти від цього в депресію.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 113
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше