ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ В ЯПОНІЇ

22 Січня 201623:41

Ні для кого не є секретом те, що японці досить сильно відрізняються по менталітету від будь-якого європейця або американця. Відповідно, і виховання дітей в цій країні має досить помітні відмінності з тим, до якого звикли ми з вами. В Японії дитині можна практично все, але тільки до 5-6 років. З цього віку маленький чоловічок потрапляє у світ суворих правил, які пропонують, як треба поступати практично у будь-якій ситуації.

 ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ЯПОНСЬКИХ ДІТЕЙ

Малюки в Японії майже не плачуть. А знаєте, чому? Батьки просто не дають їм для цього анінайменшого приводу, задовольняючи усі їх бажання і капризи: до 2 років мама носить малюка прив’язаного за спиною, кладе спати біля себе і прикладає його до грудей тоді, коли він побажає. Навіть в мить, коли дитина починає ходити, її практично не спускають з рук. Біля крихітки постійно знаходиться мама, бабуся або сестри, які завжди готові допомогти або пограти з малюком. До шкільного віку дітям не забороняють практично нічого. Більше того, японці катастрофічно терплячі, і іноді здається, що вони просто не помічають витівок своїх дітей.

Японські батьки не кричать на дітей, не читають нотації і не застосовують тілесних покарань. Найважче покарання – відлучення дитини від будинку або протиставлення іншій групі. Виховання тут будується не на боязні покарання, а на страху відчуження: «так поводитимешся, усі над тобою сміятимуться». Вся річ у тому, що велику частину життя японці живуть «на очах у інших людей, і в цьому випадку подібна загроза попадає прямо в ціль. З цієї причини самотність японці сприймають досить важко, а відлучення від будинку може стати справжньою катастрофою. Крім того, мами і папи не сперечаються з малюком і не докоряють йому, вони побічно дають зрозуміти, що дуже засмучені або невдоволені. Також при виникненні конфліктів в сім’ї батьки намагаються не відсторонятися від дитини, а навпаки, посилити емоційний контакт з ним. Як правило, в японських сім’ях діти обожнюють своїх матерів і намагаються не заподіювати їм неприємностей і не засмучувати.

Такий ось період «безтурботного дитинства» і вседозволеності триває до 5-6 років. До цього віку японці поводяться зі своїми дітьми, «як з королями», в період 5-12 років – «як з рабами», а з 12 років – «як з рівними». В Японії вважають, що саме в цьому віці дитина стає досить дорослою для того, щоб чітко усвідомлювати свої обов’язки і дотримуватися правил. В результаті з малюка, якому дозволяли все, зростає дисциплінований і законослухняний дорослий.

Вся інформація на цьому сайті представлена тільки для ознайомлення і не може бути використана для діагностики і лікування. Будь ласка, обов’язково консультуйтеся з лікарем з усіх питань, пов’язаних із здоров’ям і самопочуттям дорослих і дітей.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 132
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше