ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В НІМЕЧЧИНІ

22 Січня 201600:01

Батьки в Німеччині намагаються не пригнічувати дитину своїм вихованням, але прищеплювати йому повагу до правил і традицій. З самого раннього віку діти вчаться порядку, пунктуальності й обов’язковості. Батьки стараються, щоб малюк все робив сам: впав – вставай, розлив – витирай. Вважається, що у своїй кімнаті діти можуть робити все, що їм заманеться, але ось в іншій частині квартири слід поводитися пристойно і запитувати у батьків дозволу, перш ніж брати їх речі.

НІМЕЦЬКЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Основа процесу – суворий режим: спати не пізніше 20:00, а підйом рано вранці. Крім того, в німецьких сім’ях або зовсім немає телевізора, або батьки намагаються включати його тільки тоді, коли дитина вже заснула. Дитячі канали малюкові дозволяється дивитися не більше 15-30 хвилин на день. Також батьки намагаються не брати з собою дітей навіть до кінотеатрів: вони залишаються вдома, займаються музикою, малюванням або просто грають. Одна з важливих рис німецького виховання – навчити дитину планувати. Мами і тати показують крихітці, як записувати важливі справи і дати, дні народження, учать планувати свій бюджет. В німецьких сім’ях вважають, що малюк готовий до садочка тоді, коли вільно спілкується зі своїми однолітками. Для того, щоб розвинути у дітей комунікабельність, батьки водять їх в «ігрові групи», де малюки знайомляться і разом грають. В сім’ях, де батьки працюють, звичайно є няня. Якщо коштів на няню бракує, малюка віддають в дитячий садочок. Причому тут ситуація з ними схожа на нашу: місць в дошкільній установі бракує, і деякі мами займають його для своєї дитини відразу після виходу з пологового будинку. У садочках малюки зазвичай грають в ігри, які учать приймати рішення і бути самостійними. Німеччина досить серйозно підходить також і до питання захисту дітей. Ще в дитячому садочку малюків знайомлять з їх правами. На законодавчому рівні батькам забороняється бити, кривдити і карати дітей.

Виховний процес в цій країні побудований на власному прикладі, заборонах, похвалі і поясненнях.

Німці також постійно намагаються хвалити своїх дітей. І зовсім не має значення, наскільки важливо і велике те, що зробив малюк. Головне, що він впорався із завданням. А ще німці сприймають своїх малюків серйозно: якщо дитина вирішила чимось поділитися і щось розповісти, батьки з усією уважністю вислухають її думки, лише зрідка виражаючи схвалення або допомагаючи малюкові правильно вимовляти слова.

Треба також зазначати, що після народження малюк також не перетворюється на «пуп землі», а стає частиною сім’ї і колективу. Якщо в сім’ї є собака, дитину від нього абсолютно не обмежують: він може нюхати, тикатися носом і навіть облизати малюка.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 59
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше