Особливості виховання близнюків

22 Січня 201622:34

Існує безліч правил і порад про те, як виростити малюка. А що робити, якщо в сім’ї одночасно їх з’явилося аж два, та вони ще і близнюки? Давайте в цій статті спробуємо детальніше розібрати, які існують особливості виховання близнюків.

  

ЯК ВИХОВУВАТИ БЛИЗНЮКІВ

 

Як виховувати близнюків, щоб обидва малюки виросли щасливими і здоровими людьми? Багато батьків заради зручності одягають дітей в однаковий одяг і дарують їм аналогічні подарунки. Навколишні люди і зовсім частенько не можуть розрізнити близнюків і сприймають їх як одно ціле. У ранньому дитинстві від такої позиції немає проблем, а ось коли діти дорослішають, стає все важче. Малюки все більше хочуть відрізнятися один від одного і бути несхожими на свою сестру або брата. Дуже важливо, щоб батьки спочатку розуміли, що їх діти – абсолютно різні особи, можливо, навіть протилежні. Краще, якщо навіть імена у малюків будуть не співзвучними, якими часто люблять називати близнюків у нас в країні. Зазвичай діти вчаться розмовляти, спілкуючись з дорослими. У близнюків може спостерігатися затримка розвитку мовних навичок внаслідок того, що спілкуються вони переважно один з одним. Вирішення проблеми – часте і щільніше спілкування дорослого з кожною дитиною окремо. Зверніть увагу, що в парі близнюків часто один стає головним: він сильніше фізично, голосніше кричить і більше капризує. В результаті виходить так, що серед двох малюків один завжди головний, а інший – звикає до своєї долі і до того, що лідер робить вибір за двох. В житті такої дитини може чекати багато проблем, якщо батьки не навчать його самостійності.

  

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ БЛИЗНЮКІВ

 

Для того, щоб уникнути вищезгаданих труднощів, існують рекомендації батькам близнюків по вихованню дітей. Передусім, постійно спостерігайте за малюками і виявляйте їх особливості і особисті таланти. Пам’ятайте, що ваші малюки – дві різних людини. Постарайтеся приділяти увагу як їм обом разом, так і кожній крихітці окремо.

  

ПОЗИТИВНІ СТОРОНИ ВИХОВАННЯ БЛИЗНЮКІВ

 

Найголовніше перевага у вихованні двох малюків відразу полягає в тому, що їм ніколи не буває нудно разом. Навіть якщо мама і тато зайняті своїми справами, діти цілком можуть пограти один з одним. Завдяки відсутності різниці у віці круг інтересів у них практично однаковий, і вони легко ладнають між собою. У близнюків раніше проявляються такі позитивні якості, як чуйність, уміння ділитися, піклуватися і проявляти співчуття. Крім того, розвивається почуття здорової конкуренції і суперництва – навички, які можуть сильно згодитися в майбутньому.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 49
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше