ОСОБЛИВОСТІ ДИТЯЧОГО ВИХОВАННЯ В РІЗНИХ КРАЇНАХ. ІЗРАЇЛЬ

21 Січня 201600:06

Найспокійніші й урівноважені сім’ї живуть в Ізраїлі. За місцевими канонами вдома немає місця грубості і жорстокості, вдома ніхто не має права кричати один на одного або вичитувати. Прийнято вважати, що в ізраїльських сім’ях будь-які питання можна вирішити хай і в тривалих, але переговорах. А головний принцип взаємодії – взаємна повага і рівноправність. Якщо ізраїльтянка і передає «кермо влади» в сім’ї своєму чоловікові, то робить це всього лише зі скромності. 

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ІЗРАЇЛІ

В ізраїльській сім’ї відношення до виховання дітей особливе. Батьки виховують доньок і синів в любові до своєї релігії, з повагою до всіх закладених з давніх часів національних і духовних традицій. Діти мають бути щирими і з ніжністю відноситися не лише до своїх батьків і рідних, але і до релігійних звичаїв.

Та і самі діти в цій країні нестачі в любові або увазі явно не зазнають. Наприклад, навіть коли батьки намагаються посварити свого малюка, вони намагаються ніколи не вживати таких слів, як «поганий», «безглуздий», «неслухняний». Замість цього вони швидше скажуть: «Як могла така гарна/вродлива/розумна дитина, як ти, вчинити таку дурницю/помилку?». Вважається, що таким чином вони позбавляють дітей від майбутніх комплексів. Також в країні прийнято хвалити дітей з будь-якого приводу, причому з самого народження. Захоплюються навіть самими незначними успіхами. Причому роблять це завжди широко і публічно. Про «симпатичну каляку-маляку в зошиті» обов’язково дізнаються всі друзі, родичі і знайомі.

Єврейська традиція пояснює, що основу будь-якої сім’ї складають чоловік і дружина – батько і мати. Тому дітей необхідно з малих років привчати до того, що на першому місці завжди ставиться увага матері до батька і батька до матері. В цьому випадку і сама дитина почуватиме себе захищеною, а в майбутньому – захоче створити таку ж щасливу сім’ю, як та, в якій він ріс. Намагаючись виховати успішних і самостійних дітей, тут розробили цілу систему виховання, з якою в Ізраїлі кожний бажаючий може ознайомитися на спеціальних батьківських курсах, які, як правило, проводяться в синагогах.

 МЕНТАЛІТЕТ ІЗРАЇЛЬТЯН

Вважається, що кожному в цьому житті відведена своя роль – і чоловікові, і жінці, - і кожен в сім’ї виконує свої певні функції. Причина, по якій жінка в Ізраїлі передає повноваження влади в сім’ї чоловікові, це всього лише жіноча скромність, хоча сама жінка прекрасно розуміє, що в деяких речах вона значно перевершує чоловіка.

Мудра ізраїльська жінка прекрасно усвідомлює, що вона не зможе виконати усіх обов’язків чоловіка і не зможе без нього обійтися, тієї ж думки дотримується і чоловік, знаючи, що він не в силах виконати всю роботу, яку виконує вдома і по господарству жінка.

Кожна людина важлива саме на своєму місці, а інакше нічого в цьому житті не вийде. Багато чоловіків також розуміють, що жінка працює набагато більше, і її обов’язки набагато важчі, і жоден чоловік не зможе виконати всі ці обов’язки.

Навіщо треба виховувати в дітях страх? Адже нічого хорошого це почуття принести не може. Дитина в Ізраїлі повинна боятися наслідків своєї поганої поведінки, вона повинна боятися покарання, яке настане після того, як вона зробить поганий вчинок.

Хоча батьки в Ізраїлі намагаються не карати своїх дітей, але все ж іноді це трапляється – дітей треба тримати в суворості, а інакше вони виростуть просто розбалуваними і грубими. Любов в ізраїльській сім’ї при вихованні потрібна, тому що її відсутність може відштовхнути дитину від батьків. Якщо в сім’ї немає довіри, це також негативно відіб’ється на характері дитини, і вона ніколи і нікому не зможе довіряти у своєму житті. Всі ці почуття повинні також відноситися до релігійних традицій і звичаїв.

 В результаті, ми бачимо, що головне в ізраїльській сім’ї – залучення дитини до релігії з ранніх років для того, щоб вона керувалася нею все своє життя і потім передала знання вже своїм дітям.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 76
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше