Особливості дитячого виховання в Америці

22 Січня 201622:12

Головний девіз практично будь-якої американської сім’ї – дитина не має бути одна. Зазвичай в сім’ях ростять відразу декілька малюків, щоб дитина не почувала себе самотньою серед дорослих людей. Крім того, існує і ряд інших чинників, за якими можна впізнати саме американську сім’ю і дітей.

 

 

ОСОБЛИВОСТІ АМЕРИКАНСЬКОГО ВИХОВАННЯ

 

США – країна, яка всіляко бореться з гендерною нерівністю. Тому цілком звичайним явищем вважається ситуація, коли тато сидить удома з дітьми, а мама забезпечує сім’ю. Малюки в американських сім’ях – об’єкт захоплення. Будь-які ранки в садку або концерти в школі – події, на які ходять усією сім’єю. Також важливою особливістю американського виховання є те, що дитина має право голосу нарівні з дорослими членами сім’ї, його поважають і прислухаються до його думки.

 

Також в досить ранньому віці дітям надається повна свобода – таким чином вони швидше стають самостійними. Припустимо, якщо дитина вирішила «викупатися» в калюжі, батьки особливо не переживатимуть і не лаятимуть малюка, адже кожен має право на помилки і особистий досвід. В американському суспільстві також важлива і моральна атмосфера навколо малюка: наприклад, навіть найменша дівчинка на пляжі обов'язково буде в купальнику.

Особливо важливий момент в американській сім'ї – право на особисте життя. Це відноситься до всіх, навіть до немовлят. З самого раннього віку діти сплять окремо від батьків. Дитину привчають до того, що у батьківську спальню вночі йому ходити не слід, та і до дитячого ліжечка кожні 5 хвилин бігати ніхто не буде.

Частенько після появи малюка на світ звичне життя сім’ї не міняється – батьки не відмовляються від вечірок і зустрічей з друзями. Більше того, дитину вони нерідко беруть у гості з собою.

 

ОСОБЛИВОСТІ МЕНТАЛІТЕТУ АМЕРИКАНЦІВ

 

Звичайно ж, на процес виховання дітей впливають і деякі особливості менталітету. Розпочнемо з того, що американці – законослухняні і не вдаються до зайвих деталей. Якщо доктор прописав дитині ліки, мама півночі не сидітиме в інтернеті і не шукатиме його побічні ефекти. Батьки в цій країні зазвичай спокійні і досить оптимістичні. Вони не забувають про свої потреби навіть на догоду дитині: малюка всі люблять, але всесвіт навколо нього не крутиться.

 

Бабусі і дідусі в цій країні – теж окрема тема. Зазвичай вони живуть в іншому штаті і з онуками бачаться досить рідко. Найчастіше їх не залучають до процесу виховання дітей так, як це відбувається в нашій країні. Вони енергійні і рухливі, подорожують і радіють життю.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 58
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше