Особливості дітей 2 років

24 Січня 201623:20

Малюк росте не по днях, а по годинах. Ось йому вже цілих 2 роки. Для нього, як і для вас, це досить важкий період розвитку. Особливості дітей 2 років полягають в тому, що дитина намагається відокремитися від дорослих і поступово вчиться самостійності. Важливим моментом є те, як поведуться батьки. Головне, не потурати малюкові і не піддаватися його впливу. Але і в цьому теж слід знати міру.

 

Для того, щоб розвиток дитини в цьому віці проходив гармонійно і правильно, необхідно розширити коло прав і обов’язків малюка. Якщо ніяк не заохочувати прагнення дитини до самостійності, вона може влаштовувати скандали, упиратися і злитися.

 

КРИЗА ДІТЕЙ 2 РОКІВ

 

Вищеперелічене і є криза дітей 2 років. Дитина стає упертою, оскільки прагне довести дорослим свою правоту, зробити свій вибір і наполягти на нім. У цьому віці малюк наполягає не через те, що йому так вже дуже чогось хочеться, а тому, що він зробив свій власний вибір і вимагає, щоб дорослі звернули на нього увагу. Вся річ у тому, що дитина хоче почувати себе самостійним і робити все без допомоги мами і тати. Він також усвідомлює, що обійтися без цієї самої допомоги він доки не в змозі – від цього і виникають всі капризи і істерики.

 

ЯК ПЕРЕЖИТИ КРИЗУ 2 РОКІВ

 

Якщо ви вже зіткнулися з цим явищем, виникає логічне питання: як пережити кризу 2 років з мінімальними втратами сил і нервів. Розпочнемо з того, що дитячі капризи можуть бути викликані різними явищами: він втомився, перезбудився або у нього просто щось болить. Перш ніж приступити до вирішення проблеми, постарайтеся розібратися в тому, що ж турбує малюка. Створіть такі умови, щоб всі члени сім’ї вимагали від дитини одного й того ж. Крім того, іноді батькам необхідно входити в положення малюка. Наприклад, якщо на прогулянці дитина хоче повернути вправо, а не вліво, подумайте, чи так вже важливо для вас повернути саме вліво? Можливо, ви можете поступитися малюкові і дати йому відчути свою значущість. Також при спілкуванні з дитиною постарайтеся уникнути питань, на які можна відповісти «так» або «ні». Створюйте ілюзію того, що він сам здійснює свій вибір: «Ти хочеш піти на майданчик або в парк?» Щоб пережити цей складний період, вам необхідно набратися терпіння і витримки. Головне, потрібно завжди пам’ятати про те, що ваша дитина – це особа, яка тільки формується, і саме від вас залежить, якою людиною вона стане, коли виросте.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 70
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше