Чи треба віддавати дитину в дитячий садок?

26 Січня 201600:55

Ось малюкові вже виповнилося цілих 3 роки, він ходить, бігає, щось лепече і пізнає світ. Саме у цей період і виникає питання: а чи треба віддавати дитину в дитячий садок? Особливо якщо мама сидить в декреті або працює вдома. Річ у тому, що з цього віку малюкові перестає вистачати спілкування з родичами, які старше від нього, ніякий дорослий не замінить дитині однолітків. Саме з цього періоду життя крихітка вчиться спілкуватися з іншими дітками, вибирає собі соціальну роль і починає розуміти правила взаємодії усіх членів суспільства.

 

ДИТЯЧИЙ САДОК

 

Зазвичай в дитячому садку у малюка прискорюється розвиток, зникає страх навколишнього світу і людей, малюк вчиться режиму: встає вранці, чистить зубки, снідає, одягається і йде в садок, де теж все відбувається за спеціальним розкладом. Також у дитячому садку у крихітки формуються навички самостійності, які неодноразово згодяться йому в дорослому житті. «Домашній» малюк, який завжди знаходиться під опікою мам і бабусь, ризикує вирости непристосованим до колективу та інших людей.

 

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО САДОЧКУ

 

Батьки повинні розуміти, що процес підготовки малюка до садка не обмежується записом в групу. Як підготувати дитину до садка, щоб ці зміни в житті крихітки пройшли з найменшим стресом? Спершу психологи радять не віддавати малюка в садок на цілий день, а приходити всього на пару годин разом з ним для того, щоб дитина погралася з іншими дітками і звикла до них. Далі можна пробувати залишати малюка в садку на деякий час, обов’язково попередивши його, що ви йдете, але скоро повернетеся за ним. Скажіть, наприклад, що прийдете за ним після обіду, і стримаєте свою обіцянку. Така поступова адаптація дитини до дитячого садку може тривати 1-2 тижні залежно від характеру самого малюка.

 

ЩО ПОВИННА УМІТИ ДИТИНА ПРИ ВСТУПІ В САДОК

 

Ясна річ, існує список того, що повинна уміти дитина при вступі в садок. По-перше, малюк повинен уміти самостійно одягатися, тримати ложку і їсти. Крім того, до моменту вступу в дитячий садок малюк зазвичай вже уміє оповіщати дорослих про те, що йому треба в туалет. Також батькам необхідно вжити деякі заходи і для того, щоб карапуз не особливо часто хворів. Для цього не треба робити нічого особливого – просто не кутайте малюка у величезну кількість одягу, а одягайте, як себе. Також можна поступово знижувати температуру при купанні до 28-26 градусів. Не варто переживати, якщо ваш малюк не хоче користуватися горщиком – швидше за все, побачивши, що інші дітки його використовують, ваш карапуз незабаром і сам навчиться ним користуватися і рано чи пізно відмовиться від підгузок.

 

ДИТИНА НЕ ХОЧЕ ХОДИТИ В САДОК

 

Причин того, що дитина не хоче ходити в садок, може бути декілька:

– він не хоче міняти спосіб життя. У цій ситуації спробуйте поступово перевести його на той режим, який чекає його в дитячому садку. Зазвичай зміна режиму відбувається протягом 3-4 днів;

– незвична їжа. Якщо ваш малюк навідріз відмовляється їсти страви кухарів у дитячому садку, домовтесь з вихователем, щоб він не примушував дитину їсти те, чого вона не хоче. Погодьтеся, що жоден карапуз ще не помер від голоду в дитячому садку;

– нелюбима вихователька. А ось це вже проблема серйозніша. Постарайтеся з’ясувати, в чому полягає сенс конфлікту крихітки з вихователькою. Після цього поговоріть із нею. Якщо ситуація не зміниться, доведеться подумати про зміну групи або садка;

– малюкові важко подружитися з іншими дітками. Тут батькам слід проявити чудеса дипломатії – запрошуйте однолітків малюка до себе додому, самі ходіть у гості і зустрічайтеся з іншими малюками і їх батьками на дитячому майданчику поза садком.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 87
9
5
1
0
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше