Набирання ваги в другому триместрі

24 Січня 201623:40

В другому триместрі мама вперше відчуває рухи свого малюка. Живіт росте, як і його маленький житель, і досить швидко. Про те, що вважається нормою збільшення ваги в другому триместрі, як не хвилюватися про цифри даремно і здолати типові труднощі, – дізнайтеся з нашої статті.

 

У цей період у майбутньої мами зазвичай покращується апетит. Адже, як правило, вагітну – нарешті! – залишають напади уранішньої нудоти, пов’язані зі значними змінами жіночого організму в першому триместрі вагітності. Крім того, малюк і плацента ростуть, що вимагає додаткових поживних речовин. Отже, живіт округлятиметься, а ви – набирати вагу.

З 14-го по 17-й тиждень вага малюка досягає 100 грамів, тобто збільшується більш ніж в чотири рази. А до кінця другого триместру житель вашого живота важитиме вже близько 850 грамів. Таким чином, в другому триместрі вагітності додається близько 300 грамів на тиждень.

 

ЯКІ ЦИФРИ ПРАВИЛЬНІ ДЛЯ МЕНЕ?

 

Зверніть увагу, що збільшення ваги під час вагітності – процес виключно індивідуальний. Всі норми орієнтовані на деяку середньостатистичну майбутню маму, а це означає, що абстрактні цифри не можна сприймати і аналізувати ізольовано, без урахування ваших особливостей. Окрім цього, існують «народні» уявлення про те, що таке норма. Все це важливо розуміти, щоб не хвилюватися даремно, коли показання терезів не зійшлися з таблицею з книжки. Головний орієнтир – ваше хороше самопочуття і нормальна течія вагітності.

 

Проте стежити за вагою все ж таки важливо. Надмірне збільшення ваги може привести до підвищеного кров’яного тиску, пізнього токсикозу, надмірного навантаження на опорно-руховий апарат і ускладнень при пологах. Корисною може виявитися консультація у дієтолога, що практикує з молодими мамами. Лікар, якому ви довіряєте, допоможе розрахувати ваші власні показники і стежити за вагою без зайвого занепокоєння.

 

Скільки кілограмів додасться під час вагітності, залежить також від індексу маси тіла. Формула обчислення ІМТ проста: вагу (у кілограмах) треба розділити на зріст (у метрах) в квадраті. Наприклад, ви важите 60 кілограмів при зрості 170 сантиметрів. Отже, ваш ІМТ рівняється: 60 ÷  (1,7 × 1,7)  = 20,76. Округлюємо і отримуємо ІМТ = 20,7. Нормальними вважаються показники від 19,8 до 25,9. Деякі фахівці вважають, що чим нижче показник ІМТ до вагітності, тим більше набере майбутня мама в очікуванні малюка. В середньому пропорції збільшення ваги виглядають таким чином:

при ІМТ нижче 19,8 – від 12,7 до 18,1 кг;

при ІМТ від 19,8 до 25,9 – від 11,3 до 15,9 кг;

при ІМТ вище 25,9 – від 6,8 до 11,3 кг

Крім того, збільшення ваги залежить ще і від віку, особливостей конституції і течії першого триместру.

 

Дійсно важливо, щоб вага збільшувалася поступово. Якщо ви спостерігаєте різкі зміни, що супроводжуються набряками і поганим самопочуттям, – обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Таким чином можуть проявлятися небезпечні для малюка і мами захворювання.

 

У МЕНЕ ЖИВІТ! ЩО Ж ТЕПЕР РОБИТИ?

Передусім – не хвилюватися :) Багато вагітних випробовують певні незручності у зв’язку із зростаючим животом, і всі з цим успішно справляються!

 

У другому триместрі вам вже може знадобитися спеціальний одяг для вагітних. А обновки – відмінний привід підняти собі настрій! Тим більше у сучасному світі кількість моделей для вагітних наближається до нескінченності, і вже точно можна знайти такий варіант, який припаде до душі саме вам. Зручний одяг і взуття взагалі значно полегшують незвичні становища.

 

Якщо живіт заважає спати – невелика додаткова подушка під коліном допоможе розв’язати цю проблему. Навіть якщо подушок знадобиться дві, три або більше – головне, щоб вам було зручно і приємно.

 

Якщо вам раптом категорично перестав подобатися ваш живіт – можливо, ви просто втомилися: від роботи, від обов’язків, від незвичного самопочуття або характерних погіршень здоров’я. Отже, треба відпочити. Можливо, варто взяти тиждень відгулів на роботі або пояснити сімейству, в чому полягає зараз ваш головний обов’язок – звичайно ж, в тому, щоб піклуватися про себе і про малюка. Допоможуть і декілька днів, проведених в ліжку із захоплюючою книжкою з перервами на прогулянки в улюблених місцях, – насправді можна багато чого придумати. Головне, щоб ви вибрали той спосіб відпочинку, який вас порадує і поліпшить ваше самопочуття.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 249
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше