Меню дитини в 8 місяців

26 Січня 201601:12

За восьмий місяць свого життя дитина повинна додати цілих 500 г у вазі, а в зрості – 1,5 см. У цьому віці не варто повністю відмовлятися від грудного вигодовування. Звичайно, в меню дитини 8 місяців можна замінити майже все живлення на прикорм, але бажано залишити ранкове і вечірнє годування грудьми або сумішшю.

 

МЕНЮ ДИТИНИ В 8 МІСЯЦІВ НА ТИЖДЕНЬ

 

Складати меню дитини в 8 місяців на тиждень слідує так, щоб вона отримувала всі необхідні вітаміни і мікроелементи для зросту і розвитку. Постарайтеся, щоб раціон включав багатокомпонентні каші з круп або злаків. Вони можуть бути зварені на молоці, воді або дитячій суміші. Також малюкові можна давати фруктові, овочеві і м’ясні пюре, вершкове масло, хліб і різноманітні кисломолочні продукти. Порція відварного подрібненого м’яса в порівнянні з меню 7-місячного малюка також зростає до 50 г. А ще в меню малюка 8 місяців невеликими порціями по 10-20 г поступово можна вводити рибне пюре. Крім того, батькам слід продовжувати давати дитині сир і кефір. Зверніть увагу, що кисломолочні продукти повинні бути виготовлені спеціально для діток, як, наприклад, дитяче харчування «Агуша».

 

Зазвичай саме в цей період у більшості малюків починають активно різатися зубки, і можна давати їм гризти бублик або сухар – таким чином ви міцно укріпите хліб в раціоні дитини і забезпечите його смачним гризунком.

 

Приклад меню дитини 8 місяців на тиждень з урахуванням того, що на перше (6:00) і останнє (22:00) годування малюк отримує мамине молоко або суміш:

 

Понеділок:

Другий сніданок: дитячий сирок «Агуша» – 40 г, вівсяна кашка – 70 г і яблучне пюре «Агуша» – 60 г.

Обід: овочеве пюре – 150 г, яєчний жовток – половинка, м’ясне пюре – 50 г, сік фруктовий «Агуша» – 40 мл.

Вечеря: каша гречана на молоці з водою – 70 г, морквяний сік – 20 мл.

 

Вівторок:

Другий сніданок: каша гречана – 70 г, дитячий йогурт або кефір «Агуша» – 40 мл, фруктове пюре – 60 г.

Обід: овочеве пюре – 170 г, м’ясне пюре – 50 г, фруктовий сік «Агуша» – 40 мл.

Вечеря: молочна рисова кашка – 70 г, фруктовий сік «Агуша» – 20 мл.

 

Середа:

Другий сніданок: каша гречана на молочку з водою – 60 г, фруктове пюре «Агуша» – 60 г, сік фруктовий – 30 г.

Обід: овочеве пюре – 170 г, м’ясне пюре – 50 г, фруктовий сік – 20 мл.

Вечеря: каша молочна вівсяна – 80 г, сік морквяний – 20 мл.

 

У решту днів тижня меню можна повторювати.

 

Харчування дитини 8 місяців все більше стає схожим на харчування малюка, який знаходиться на штучному вигодовуванні. Для того, щоб забезпечити дитині комфортний перехід на дорослий раціон і привчити її до порядку, необхідно дотримуватися простих правил: завжди мийте руки малюкові перед їжею, суп їжте з глибокої тарілки, кашу – з мілкої, а соки вдома пийте з кухлика.

 

ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ 8 МІСЯЦІВ РЕЦЕПТИ 

 

Харчування дитини в 8 місяців має свої особливості. Наприклад, крихітці можна пропонувати каші, до складу яких входить декілька круп, тільки після того, як дитина спробувала кожну з них окремо. Також важливо пам’ятати, що у віці 8 місяців малюкові для м’ясного пюре підходить не все мяско, а тільки телятина, курочка, індичатина, кролятина і нежирна свинина. Воно повинне зберегти природну вологість і не бути сухим, щоб крихітка могла його проковтнути. Варто також пам’ятати, що яєчний білок є алергеном і до 1 року в раціон малюка потрапляти не повинен. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 112
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше