Криза 3-річного віку

22 Січня 201622:25

Здавалося б, ось зовсім нещодавно ваш малюк тільки з’явився на світ, а вже доводиться читати про кризу 3-річного віку. Так що ж це за явище і як з ним боротися? Давайте детальніше розглянемо це питання в нашій статті.

 

ЩО ТАКЕ КРИЗА 3-Х РОКІВ У ДІТЕЙ

 

Психологи описують кризу 3-х років у дітей як нетривалий період, який безпосередньо пов’язаний з різким стрибком в розвитку дитини. При цьому криза може протікати як дуже бурхливо, так і зовсім залишитися непоміченою батьками. Вже давно відомо, що чим менше батьки нервують і намагаються «приструнити» дитину, тим легше протікає цей непростий період в житті малюка. Криза трьох років у дитини характеризується різкими змінами настрою, капризами й іншими неприємними проявами «характеру».

 

В ЧОМУ ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ КРИЗА 3 РОКІВ

 

Перше, в чому проявляється криза 3 років, – негативізм. Звичайно це помітно по реакції малюка на обмеження, заборони або вимогливість з боку мами і тата. Дитина ігнорує все, що їй кажуть, і всіляко намагається «вести війну» з дорослими. В цьому випадку батькам треба намагатися відвернути малюка від конфліктної ситуації або зовсім залишити його на якийсь час в спокої. Іноді проблему може розв’язати маленька хитрість: прохання навпаки. Наприклад, «не йди додому, залишайся тут». Не треба занадто вже намагатися подавити дитячий негативізм – з його допомогою дитина вчиться виражати своє відношення до навколишнього світу. Не переживайте, з часом це явище пройде. Також частим проявом кризи може бути упертість. Крихітка не бажає щось робити або робить це занадто наполегливо, просто «тому що тому». Постарайтеся не відмахуватися від всіх бажань дитини, але і не йдіть у неї на поводі – дотримуйтеся золотої середини. Намагайтеся пояснити малюкові, чому ту або іншу дію робити не варто. Ще одна негативна риса трилітків – деспотизм. З одного боку, малюк хоче бути дорослим, з іншого – щоб з ним няньчилися. Ось таке протиріччя і виражається в тому, що дитина хоче диктувати всім свої умови. Поясніть малюкові, що всі люди різні і у всіх свої бажання і потреби. Пам’ятайте також, що ваша дитина потребує схвалення, тому намагайтеся хвалити навіть незначні хороші вчинки, які вона здійснює.

 

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПЕРЕЖИТИ КРИЗУ 3 РОКІВ

 

Звичайно ж, малюкові буде легше впоратися з цим періодом, якщо ви знатимете, як допомогти дитині пережити кризу 3 років:

– зберігайте спокій. Не кричіть і не зліться на малюка;

– кажіть дитині більше добрих слів;

– не треба потурати малюкові у всьому, але в деяких ситуаціях цілком можна піти на поступки;

– дайте дитині можливість самостійно вирішувати, чого вона хоче;

– не порівнюйте його з іншими дітьми.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 35
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше