Карієс у дітей раннього віку

22 Січня 201622:29

Карієс – бактерійна інфекція, яка виникає при зниженні загальної і місцевої опірності організму. Карієс у дітей раннього віку – зовсім не рідкість. Більше того, він може вражати молочні зуби відразу ж після їх прорізування. Як тільки у батьків з’являється підозра, що їх дитину наздогнало це неприємне захворювання, слід почати лікування.

 

Пам’ятайте про те, що карієс – джерело інфекції і може викликати захворювання внутрішніх органів малюка. Крім того, ускладнені форми карієсу у дітей навіть можуть стати причиною загибелі зачатків постійних зубів.

  

ПРИЧИНИ КАРІЄСУ МОЛОЧНИХ ЗУБІВ

 

Спершу необхідно розібратися в тому, які бувають причини карієсу молочних зубів у дітей. Зазвичай їх ділять на ті, яких можна уникнути, і ті, які виникають з незалежних від нас причин. В першому випадку в гру вступають: погана гігієна порожнини рота, їжа з високим вмістом вуглеводів, незбалансоване надходження фтору до організму дитини. В другому – аномалії течії вагітності, хвороби малюка на першому році життя, штучне вигодовування, вплив екології. Крім того, причиною виникнення карієсу у дітей може стати передчасне або запізніле прорізування зубів, глибокі фіссури, тісне положення зубів.

  

СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ

  

Способи лікування карієсу у дітей мають свої особливості. По-перше, час одного сеансу у стоматолога не повинен перевищувати 30 хвилин. Лікування зазвичай проводиться при мінімальному використанні бормашини – її включають тільки при крайній необхідності і з частими перервами. Якщо малюкам роблять знеболювальний укол, то зазвичай наносять на місце майбутнього уколу заморожування. Крім того, на сьогодні існує ряд методик, які дозволяють лікувати зуби навіть дітям до 2 років. Серед них:

– сріблення молочних зубів. На пошкоджену ділянку зуба наноситься розчин нітрату срібла. Процедуру повторюють 2-3 рази з інтервалом в 7 днів. Таке лікування можливе при перших ознаках карієсу;

– ремінералізація. При поверхневих змінах емалі доктор покриває зуб малюка препаратами, які містять кальцій і натрій. Вони поступово проникають в зубну емаль і зміцнюють вражені карієсом місця;

– препарування порожнини. Цей спосіб використовують в тому випадку, якщо карієс перейшов з поверхневої стадії в середню або глибоку. В цьому випадку необхідно розкрити каріозну порожнину за допомогою бормашини, вичистити пошкоджений шар зуба і покрити його препаратами, які містять кальцій;

– озонотерапія. Вона дозволяє знищити шкідливі бактерії як на поверхні, так і в глибині зуба. Під час процедури малюк не відчуває практично ніякого дискомфорту.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 46
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше