Карієс у дітей раннього віку

22 Січня 201622:29

Карієс – бактерійна інфекція, яка виникає при зниженні загальної і місцевої опірності організму. Карієс у дітей раннього віку – зовсім не рідкість. Більше того, він може вражати молочні зуби відразу ж після їх прорізування. Як тільки у батьків з’являється підозра, що їх дитину наздогнало це неприємне захворювання, слід почати лікування.

 

Пам’ятайте про те, що карієс – джерело інфекції і може викликати захворювання внутрішніх органів малюка. Крім того, ускладнені форми карієсу у дітей навіть можуть стати причиною загибелі зачатків постійних зубів.

  

ПРИЧИНИ КАРІЄСУ МОЛОЧНИХ ЗУБІВ

 

Спершу необхідно розібратися в тому, які бувають причини карієсу молочних зубів у дітей. Зазвичай їх ділять на ті, яких можна уникнути, і ті, які виникають з незалежних від нас причин. В першому випадку в гру вступають: погана гігієна порожнини рота, їжа з високим вмістом вуглеводів, незбалансоване надходження фтору до організму дитини. В другому – аномалії течії вагітності, хвороби малюка на першому році життя, штучне вигодовування, вплив екології. Крім того, причиною виникнення карієсу у дітей може стати передчасне або запізніле прорізування зубів, глибокі фіссури, тісне положення зубів.

  

СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ

  

Способи лікування карієсу у дітей мають свої особливості. По-перше, час одного сеансу у стоматолога не повинен перевищувати 30 хвилин. Лікування зазвичай проводиться при мінімальному використанні бормашини – її включають тільки при крайній необхідності і з частими перервами. Якщо малюкам роблять знеболювальний укол, то зазвичай наносять на місце майбутнього уколу заморожування. Крім того, на сьогодні існує ряд методик, які дозволяють лікувати зуби навіть дітям до 2 років. Серед них:

– сріблення молочних зубів. На пошкоджену ділянку зуба наноситься розчин нітрату срібла. Процедуру повторюють 2-3 рази з інтервалом в 7 днів. Таке лікування можливе при перших ознаках карієсу;

– ремінералізація. При поверхневих змінах емалі доктор покриває зуб малюка препаратами, які містять кальцій і натрій. Вони поступово проникають в зубну емаль і зміцнюють вражені карієсом місця;

– препарування порожнини. Цей спосіб використовують в тому випадку, якщо карієс перейшов з поверхневої стадії в середню або глибоку. В цьому випадку необхідно розкрити каріозну порожнину за допомогою бормашини, вичистити пошкоджений шар зуба і покрити його препаратами, які містять кальцій;

– озонотерапія. Вона дозволяє знищити шкідливі бактерії як на поверхні, так і в глибині зуба. Під час процедури малюк не відчуває практично ніякого дискомфорту.

Коментарі
Всі 46
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше