Як укласти дитину спати

25 Січня 201601:57

Під час сну маленькі дітки набираються енергії для нових досліджень і пригод. Але що робити, якщо карапуз зовсім не хоче йти у ліжко? Існує безліч способів, як укласти дитину спати без скандалів і істерик.

В ЯКИЙ ЧАС УКЛАДАТИ ДИТИНУ СПАТИ

Для того, щоб малюк засипав без проблем, потрібно знати, в який час укладати дитину спати. Всі дітки різні, і у кожного малюка свій власний режим, до якого його привчили батьки. Враховуйте тільки, що немовлятам зазвичай потрібно 11 годин сну вночі і додаткові декілька годин вдень, а старшім малятам, які припиняють спати вдень, – 12 годин, діткам молодшого шкільного віку – 10 годин. Єдине, стежте за тим, щоб карапуз не лягав спати пізно – дуже збудженій або втомленій дитині буде досить важко заснути і солодко проспати всю ніч. Бажано ввести чіткий режим сну і дотримуватися його щодня.

 

ПІДГОТОВКА ДО СНУ

Підготовка до сну – важливий процес, без якого міцний і здоровий сон маленької дитини практично неможливий. Зазвичай такі сонні ритуали особливо працюють у батьків, діткам яких виповнилося 6-7 місяців:

– попрощайтеся з сонечком. Візьміть малятко на ручки, піднесіть до віконця і разом помахайте дню ручкою, що уходить. Поясніть малюкові, що сонце пішло спати, і отже, для всіх теж настав час поступово готуватися до сну;

– викупайте малюка і намажте тільце спеціальним заспокійливим дитячим маслом;

– почитайте малюкові книжку, розгляньте разом з ним картинки;

– покладіть з дитиною в ліжко його улюблену іграшку;

– заспівайте колискову.

 

ЯК НЕ МОЖНА УКЛАДАТИ СПАТИ 

Звичайно ж, існують і деякі правила того, як не можна укладати спати вашого карапуза:

– не слід привчати малюка до сну на руках у мами. Дитина повинна спати в своєму ліжечку;

– не дуже добре, коли малятко засипає з пустушкою. Малюк прокинеться, побачить, що вона випала, і, швидше за все, розплачеться. Якщо дитина все ж таки заснула з соскою, постарайтеся її тихенько вийняти;

– погано, коли дитина засипає з батьками. Бажано, щоб дитина з народження спала в своєму ліжечку, яке можна присунути впритул до батьківської;

– необхідно пам'ятати також про те, що засипання з пляшкою – прямий шлях до карієсу. Прагніть не давати малюкові сік або молоко безпосередньо тоді, коли він засипає.

 

Не слід також вдаватися до крайнощів і практично «не дихати» і не ходити по квартирі тоді, коли малюк засипає. Малюк повинен звикнути хоч би вдень спати практично при будь-якій шумовій обстановці навколо. Цікаво, що саме під час неглибокого сну у малюка розвивається і росте мозок.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 191
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше