Як навчити дитину говорити «ні»

22 Січня 201622:02

Здавалося б, «ні» – одне з найвживаніших слів у нашій мові. Ми так часто вимовляємо його, що вже практично цього не помічаємо. Тільки ось виявляється, існують люди, яким дійсно складно відмовити комусь навіть в тому випадку, якщо вони розуміють, що добром це не закінчиться. Розуміння того, як навчити дитину говорити «ні», дуже важливо у вихованні малюка. Батькам слід приділити цьому питанню особливу увагу в спілкуванні з дитиною.

 

ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ НІ

 

Звичайно, учити дитину відмовляти – не найприємніше зайняття, але що поробиш. Можна постаратися підібрати такий варіант відмови, який був би найбільш комфортним для вашого малюка:

– мотивована відмова. Наприклад, він може звучати як «я сьогодні не можу, мене запросили в гості». Оскільки ми тільки вчимося говорити «ні», слід підготувати пару варіантів відповіді з малюком заздалегідь, оскільки навряд чи він зуміє вигадати щось переконливе на ходу;

– відмова без пояснення причини. Можна просто сказати «не можу і все»;

– відмова з переадресацією. Дитина може мотивувати відмову, наприклад, реакцією батьків: «Мама сказала, що якщо я ще раз так зроблю, вона зі мною не розмовлятиме». В такому разі навряд чи другу або знайомому вашого малюка захочеться мати справу з його батьками і вплутуватися в сімейну сварку;

– зустрічне прохання – ще один прийом відмови. Ще недослухавши прохання опонента, можна перебити його словами: «О, я якраз сам хотів тебе про це попросити!»

 

Крім того, в цьому питанні також дуже важливим є спілкування батьків з дітьми: чітко позначте, що малюкові можна робити, а що – строго заборонено. Спробуйте аргументувати свою позицію і докладно пояснити крихітці, чому ту або іншу дію робити не слід. Також величезну роль грає і особистий приклад: ви можете розповісти своїй дитині про те, як вам пропонували подібні речі, і яким чином ви сформулювали свою відмову. Поясніть малюкові, що, кажучи «ні», слід залишатися спокійним і упевненим. Тоді відмова звучить чіткіше і переконливо для оточення.

 

Батьки повинні розуміти, що уміння малюка сказати «ні» свідчить про самостійність дитини. Перше «ні» означає, що поступово малюк обмежує власне «я» і заявляє про себе світу. Також завжди варто відноситися з повагою до «ні», яке дитина може сказати і вам. Постарайтеся спокійно з’ясувати у нього, чому його рішення є саме таким. Пам’ятайте, якщо малюк не говоритиме «ні» вам, то незнайомому «дядькові» на вулиці він теж не зможе відмовити.

Коментарі
Всі 37
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше