Як навчити дитину ділитися

22 Січня 201622:30

Як навчити дитину ділитися — дуже наболіле питання в сім’ях, де є маленька дитина. Особливо якщо дітей декілька.

  

ЧОМУ ДИТИНА БУВАЄ ЖАДІБНОЮ

 

Зазвичай жадібність починає проявлятися у малюка у віці 2-3 роки. Саме в цей період проходить бурхливий розвиток почуття власництва. В лексикон крихітки міцно входять слова «моє», «мій», «моя». Причому відноситися вони можуть до чого завгодно, починаючи від ковдри і закінчуючи мамою. Так чому дитина буває жадібною? Коли малюк відмовляється ділитися, він намагається завоювати право на свій особистий простір. Коли нам здається, що дитина дошкільного віку є жадібною, насправді це не зовсім так. Річ в тому, що таким чином малюк намагається завоювати любов і увагу батьків. Крім того, малюк привертає до себе увагу мами, тата і усіх навколишніх людей. Також, будучі жадібною, дитина проявляє здорову конкуренцію. Бути жадібним з батьками – якось не дуже цікаво, а ось не віддати свою іграшку братикові, сестричці або будь-якій іншій дитині – куди цікавіше.

  

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ДІЛИТИСЯ

                                    

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк зрозумів, що так поводитися не слід, необхідно знати, як навчити дитину ділитися. В моменти, коли напад жадібності треба зняти негайно, постарайтеся перемкнути увагу дитини на щось інше, цікавіше. Якщо ж між двома дітками відбувається справжня сварка, спробуйте поговорити з обома і допомогти їм розібратися у своїх почуттях. Поясніть малюкам, що ділитися важко, але бути жаднюгою зовсім не здорово. Також, якщо ви хочете навчити дитину ділитися іграшками, спробуйте поступити так:

– пояснить малюкові, що він віддає свою іграшку не назавжди, а тільки на якийсь час. Інша дитина пограє і обов’язково її поверне. Можливо, ваше чадо не хоче ділитися саме тому, що просто не розуміє самого принципу і думає, що його улюблену річ віднімають у нього назавжди;

– запропонуйте малюкам помінятися чимось на якийсь час. Таким чином діткам легше зрозуміти, що таке «ділитися». Не можна просто так віднімати у малюка іграшку і віддавати її іншій дитині. Обов’язково треба запропонувати щось замість неї;

– дайте своєму карапузові можливість вибору: хоче він ділитися або ні;

– в позитивному ключі без особливого докору розкажіть крихітці, що і інші дітки можуть не поділитися з нею чимось дуже цікавим.

 

Крім того, пам’ятайте, що дуже важливу роль в навчанні дитини правилам «дорослого світу» відіграють ваші дії. Покажіть малюкові позитивний приклад – і він обов’язково почне поступати так само, як його мама або тато.

 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 80
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше