Як навчити дитину ділитися

22 Січня 201622:30

Як навчити дитину ділитися — дуже наболіле питання в сім’ях, де є маленька дитина. Особливо якщо дітей декілька.

  

ЧОМУ ДИТИНА БУВАЄ ЖАДІБНОЮ

 

Зазвичай жадібність починає проявлятися у малюка у віці 2-3 роки. Саме в цей період проходить бурхливий розвиток почуття власництва. В лексикон крихітки міцно входять слова «моє», «мій», «моя». Причому відноситися вони можуть до чого завгодно, починаючи від ковдри і закінчуючи мамою. Так чому дитина буває жадібною? Коли малюк відмовляється ділитися, він намагається завоювати право на свій особистий простір. Коли нам здається, що дитина дошкільного віку є жадібною, насправді це не зовсім так. Річ в тому, що таким чином малюк намагається завоювати любов і увагу батьків. Крім того, малюк привертає до себе увагу мами, тата і усіх навколишніх людей. Також, будучі жадібною, дитина проявляє здорову конкуренцію. Бути жадібним з батьками – якось не дуже цікаво, а ось не віддати свою іграшку братикові, сестричці або будь-якій іншій дитині – куди цікавіше.

  

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ДІЛИТИСЯ

                                    

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк зрозумів, що так поводитися не слід, необхідно знати, як навчити дитину ділитися. В моменти, коли напад жадібності треба зняти негайно, постарайтеся перемкнути увагу дитини на щось інше, цікавіше. Якщо ж між двома дітками відбувається справжня сварка, спробуйте поговорити з обома і допомогти їм розібратися у своїх почуттях. Поясніть малюкам, що ділитися важко, але бути жаднюгою зовсім не здорово. Також, якщо ви хочете навчити дитину ділитися іграшками, спробуйте поступити так:

– пояснить малюкові, що він віддає свою іграшку не назавжди, а тільки на якийсь час. Інша дитина пограє і обов’язково її поверне. Можливо, ваше чадо не хоче ділитися саме тому, що просто не розуміє самого принципу і думає, що його улюблену річ віднімають у нього назавжди;

– запропонуйте малюкам помінятися чимось на якийсь час. Таким чином діткам легше зрозуміти, що таке «ділитися». Не можна просто так віднімати у малюка іграшку і віддавати її іншій дитині. Обов’язково треба запропонувати щось замість неї;

– дайте своєму карапузові можливість вибору: хоче він ділитися або ні;

– в позитивному ключі без особливого докору розкажіть крихітці, що і інші дітки можуть не поділитися з нею чимось дуже цікавим.

 

Крім того, пам’ятайте, що дуже важливу роль в навчанні дитини правилам «дорослого світу» відіграють ваші дії. Покажіть малюкові позитивний приклад – і він обов’язково почне поступати так само, як його мама або тато.

 

Коментарі
Всі 80
9
1
9
9
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше