Як нагодувати дитину

22 Січня 201622:33

Малюк, який все їсть – справжнє щастя для батьків. На жаль, такі «всеїдні» крихітки зустрічаються досить рідко. Ось чому питання «як нагодувати дитину?» турбує багатьох мам і тат. Особливо якщо малюк не їсть молочні продукти або овочі.

  

ДИТИНА НЕ ЇСТЬ МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ

 

Не даремно вважається, що молоко, кефір, сир та інше – основа раціону здорового малюка. Але що робити, якщо дитина не їсть молочні продукти? Спершу треба розібратися з причиною того, чому крихітка відмовляється їсти саме цю їжу. Дитині може просто не подобатися її смак, а можливо, причина в лактозній непереносимості. Лактоза – речовина, яка міститься в молочних продуктах. У шлунку його розщеплюють спеціальні ферменти. Може бути таке, що цих ферментів у шлунку малюка недостатньо. В такому випадку навіть найсмачніша молочна каша викличе нудоту, діарею і розлад шлунку. Треба також врахувати, що ступінь лактозної непереносимості може бути різним: одні малюки зовсім відмовляються від усього молочного, інші – їдять сир або кисломолочний сир, а треті – і зовсім можуть їсти все, окрім незбираного молока. Якщо ви помітили, що ваша дитина відмовляється від молочної продукції не через капризи, а тому що погано себе почуває, зверніться до лікаря і зробіть спеціальні аналізи на непереносимість лактози. Якщо малюкові просто не подобається смак незбираного молока, в раціоні його цілком можна замінити кисломолочними продуктами. Також ви можете приготувати з молока не звичайну кашу, від якої ваш малюк не приходить в захоплення, а придумати щось цікаве, щоб крихітка навіть не запідозрила, що перед нею щось таке, що їй не подобається:

– кефірно-фруктовий десерт. Спробуйте додати в кефір ягоди і трохи цукру. Сік забарвить напій в яскравий колір, а смак його помітно покращає;

– молочні соуси. Тушковане м’ясо або рибу можна подавати в молочному соусі;

– морозиво;

– запіканки. Їх видів величезна множина: з фруктами, овочами, варенням, повидлом.

– намазування на хліб на основі сиру або бринзи. До сиру необхідно додати нарізану зелень, сіль і вершкове масло, перемішати і намазати на хліб.

 

ДИТИНА НЕ ЇСТЬ ОВОЧІ

 

Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися батьки – дитина не їсть овочі. Підійти до рішення цієї задачі також необхідно творчо. По-перше, постарайтеся зацікавити дитину: викладайте овочі на тарілку забавними різноколірними фігурами або нарізуйте незвичайним чином. Крім того, важливо подавати власний приклад: на вашому столі постійно мають бути присутніми овочі в салатах або у вигляді інших блюд. Малюк повинен бачити, що тато з мамою їдять їх з посмішкою і задоволенням. Також не варто насильно примушувати дитину є овочі кілограмами. Постарайтеся привчати до них малюка поступово. Краще всього почати помалу додавати їх до різних блюд, які дитина любить. Також почніть читати малюкові казки, в яких фігурують овочі і фрукти. Аналогічна ситуація і з фруктами – постарайтеся зацікавити малюка і переконати його в тому, що фрукти – це смачно. Виключіть з раціону дитини цукерки і цукор. В цьому випадку вона почне потихеньку звикати до смаку натуральної і корисної їжі.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 56
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше