ГВ і ШВ: новий погляд на поширений міф

27 Січня 201623:10

Педіатрами доведено – більш кориснішого харчування для дитини, чим мамине молоко, не існує. Але, незважаючи на це, досить велика кількість дітей сьогодні, все одно, ростуть на штучному вигодовуванні.

 

Причин для такого стану речей може бути декілька:

 

недостатня кількість молока у матері;

 

раптова хвороба мами;

 

відсутність у матері молока.

 

Прихильники грудного вигодовування стверджують, що діти, позбавлені материнського молока, обділені не лише корисними речовинами, але і психологічною увагою з боку матері, яка проявляється під час годування грудьми. Давайте розберемося, чи дійсно це так, проаналізувавши проведені фахівцями дослідження.

 

ЕКСПЕРИМЕНТ

 

Сперечатися з тим, що грудне вигодовування – один з найприродніших процесів для жінки, вчені не стали. Проте думка, згідно з якою, грудне вигодовування для малюка є джерелом спокою і заспокоєння, вирішили перевірити. В експерименті було задіяно 316 мам з дітьми від трьох місяців. Їх розділили на три групи:

 

Грудне вигодовування.

 

Штучне вигодовування.

 

Змішаний тип вигодовування.

 

Перед усіма мамами стояло завдання оцінити поведінку свого малюка за 14-бальною шкалою. Це дозволило визначити, до якої з груп належать спокійніші діти.

 

РЕЗУЛЬТАТИ

 

Як виявилося, малюки, які знаходилися на грудному або змішаному вигодовуванні, поводилися вередливіше. Їх характер був «складнішим», вони частіше плакали і нервували, а заспокоювалися довше. А ось діти з групи штучного вигодовування частіше посміхалися, легше заспокоювалися і взагалі були спокійнішими.

 

Незважаючи на те, що результати дослідження дуже надихнули мам, які вимушені годувати малюків молочними сумішами, слід розуміти – сам експеримент є лише початковою стадією вивчення цього дуже складного питання. Крім того, на його результат могли вплинути два важливі чинники: по-перше, не можна сказати, що 316 учасників – достатня кількість, що дозволяє назвати результат дослідження виключно точним; по-друге, поведінку дітей оцінювали самі мами, тобто, мала місце суб’єктивна точка зору.

 

Як би то не було, світова спільнота віднеслася до результатів експерименту з належним інтересом. Самі ж дослідники поки не поспішають робити гучних заяв, стверджуючи, ніби штучне вигодовування позитивно впливає на психіку малюка. Тим часом факт, що грудне вигодовування сприятливо позначається на зрості, імунітеті і загальному стані здоров’я дитини, є загальновідомим і визнаним.

 

На закінчення скажемо – проведений у Британії експеримент ще раз підтверджує – у кожного виду вигодовування є свої переваги, тому не варто зневірятися, якщо ви, з будь-яких причин, вимушені годувати немовля штучно.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 88
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше