Грудне вигодовування дітей після року

26 Січня 201601:16

Звичайно ж, для будь-якого немовляти немає їжі кориснішої і смачнішої, ніж мамине молоко. Але дитина росте, і наступає момент, коли вона просто перестає бути немовлям. Але тут виникає логічне питання – з якого віку починати відучувати крихітку від маминого молока або як відноситися до такого явища, як грудне вигодовування дітей після року.

 

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ПІСЛЯ РОКУ: ЗА І ПРОТИ

Давайте детальніше зупинимося на питанні «грудне вигодовування після року: за і проти». Спершу варто розглянути основні позитивні моменти в годуванні малюка після року маминим молоком:

– у цьому віці грудне молоко як і раніше залишається унікальним джерелом вітамінів, які необхідні підростаючому організму;

– годування грудьми є для малюка джерелом впевненості, емоційної підтримки і зв'язку з мамою;

– буває, що під час хвороби єдине, що згодна їсти дитина, — грудне молоко.

Звичайно ж, існують і труднощі, пов'язані з годуванням грудьми однорічного малюка. Причому, що найцікавіше, в основному з цими труднощами стикається не сам карапуз, а матір-годувальниця:

– критика з боку навколишніх людей, які є прихильниками відлучення дитини від грудей після однорічного віку;

– малюк, що підріс, може просити груди, не тільки коли хоче їсти, а і тоді, коли йому просто нудно і він хоче привернути увагу мами;

– може бути фізично важко годувати малюка, якій підріс, грудьми під час другої вагітності.

 

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ПІСЛЯ РОКУ. ВІДЛУЧЕННЯ ВІД ГРУДЕЙ

Болісне питання для багатьох мам – грудне вигодовування після року. Відлучення від грудей – важлива частина цієї проблеми. Не варто переживати, у здорових діток цей процес проходить відносно безболісно і просто. У будь-якому випадку, відучувати малюка від грудей краще поетапно.

 

Перший етап починається задовго до безпосереднього моменту припинення годування грудьми – з того, що дитину привчають до отримання їжі не тільки від грудей, але і з інших джерел – пляшок або чашок. Навчити крихітку пити з чашки – завдання не з легких. Вам доведеться набратися терпіння. Пропонувати дитині воду з чашки можна з моменту, коли вона почала сидіти.

 

Другий етап – безпосереднє припинення годування грудьми. Припиняти годувати крихітку маминим молоком потрібно поступово. Повне відлучення від грудей може зайняти як декілька тижнів, так і пару місяців. Найбільш поширений метод переведення дитини на «дорослу» їжу – заміна будь-якого грудного годування іншою їжею. З часом малюк перестає прокидатися і їсти вночі. Якщо ви хочете повністю відучити дитину від маминого молока, замініть ранкове і вечірнє годування незбираним коров'ячим або козиним молоком. У перервах між годуваннями пропонуйте карапузові компоти, соки або чай.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 146
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше